Blassreiter - popis

Pro fanoušky sci-fi anime s obsahem nadpřirozených postav a příšer. Svět, který na první pohled vypadá normálně, ale na druhý, by si snad každý přál být na jiném místě. Anime plné akce a emocí…

V Německu v 21. století žijí obyčejní lidé, ale technologie se rapidně zdokonalila. Na povrchu státu však pobíhají formy života neznámého původu. Jsou to lidé s pozměněnou genetickou informací. Média jim říkají Demoniaci, vědci Amalgamové. Amalgamy zajišťuje společnost XAT (něco jako policie a armáda pro zvláštní záležitosti), která je zabíjí a zároveň se snaží zjistit, co jsou zač. Demoniaci disponují paprskovitými zbraněmi a dokážou se přizpůsobit okolním předmětům, jako např. s auty, motorkami nebo dokonce jinými zbraněmi.

Úvod:
Gerd Frentzen, šampion motocyklových závodů, se během závodu střetne s jedním z nich. Je poté odkázán na vozík, a to znamená jediné: konec závodění. Jenže ne na dlouho. Dostane se mu příležitosti se uzdravit pomocí záhadné pilulky. Sice posilní a uzdraví jeho tělo, a však také jej přemění v Amalgama. Dokáže se Gerd Frentzen ovládnout, nebo ho záhadná síla pohltí?
Gerd není jediný. Hlavní postavou příběhu je Amalgam Joseph Jobson. XAT však nerozeznává rozdíl mezi stvůrami, a tak pronásleduje i Josepha (ozn. XAT: Blue). Joseph se nesnaží zahubit lidi, jak to dělají jiní Demoniaci, ale právě naopak. Chce jim pomoci osvobodit se od nich.

Částečně převzato od Davevy.

5
Průměr: 5 (4 hlasy)