SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Bojové

Špatné dny Johna Watsona


Špatné dny Johna Watsona

Předmluva
[i]„Prašť mě,“ řekl mi Sherlock, což jsem nepochopil. Proč to říká? Proč chce, abych ho praštil?

Dodatek autora:: 

Každý máme své dny, kdy si říkáme, že kdybychom zůstali v posteli, udělali bychom lépe, jenže bohužel tak to nefunguje. Nevíme, co nás toho dne čeká, když vstáváme. Musíme vstát, protože nás mohou potkat, ale i věci dobré.
Mnohdy když se díváme na druhé, nemáme ponětí, kolik takových dnů je potkalo a jak skutečně zlé byly. Za mírnou laskavou povahou a sladkým hřejivým úsměvem se může skrývat bolest a utrpení, protože to co nás činí soucitnými a laskavými k druhým, není jen výchova a to, že teď se máme dobře, ale i to, že předtím jsme se dobře nemněli a víme, jaké to je.

Dean Winchester je žena jménem Piper Halliwell 04

Když byl Chris schopný zase letu, přenesl se rovnou domů, kde se postaral o tradiční povyk a vystrašil tak své tetičky i otce.

Dodatek autora:: 

Tak a je tu poslední díl.
Snad se bude líbit a "nerozčílíte se", když vás poprosím o nějaký komentář, nevím jestli jste to četli, ale autoři si rádi čtou komentáře, ať jsou jakékoli... Smile

Dean Winchester je žena jménem Piper Halliwell 03

„No, to je skvělé, že jsi v dobrém rozmaru. Usnadní to spoustu věcí!“ ozval se klidný, kyselý, uštěpačný hlas, přímo tři metry od Deana. Hlas, který Dean až příliš dobře znal.

Dodatek autora:: 

Tak a jsem tu s dalším dílem, snad se to bude trochu líbit Smile

Dean Winchester je žena jménem Piper Halliwell 02

Dean Winchester se probudil s děsivou bolestí hlavy a první jeho myšlenka byla, že neměl včera tolik pít. Jasně, vše byl jen sen. Převalil se na druhý bok a ještě pořád se mu nechtělo vstávat.

Dodatek autora:: 

Tak a je tu další dílek, snad se bude líbit Smile

Dean Winchester je žena jménem Piper Halliwell 01

Tři sestry musejí zachraňovat svět,
a do samotné pasti zoufalství hledět.
Den co den bojují s krutým démonem,
a právě díky tomu neoplývají blahem.

Dodatek autora:: 

Bláznivý komediální crossover na seriály Supernatural (lovci duchů) a Charmed (čarodějky). Ano já vím, nemám ráda crossovery, nechtěla jsem už další napsat, ale ten nápad přišel tak nějak sám a já nemohla odolat a tu zhůvěřilost si odpustit. Navíc tyto seriály jsou si tak podobné. Ne, jsou víc než to. Supernatural je skoro to samé jako Charmed akorát s muži v hlavní roli, kteří nemají žádnou nadpřirozenou moc. Je temnější, hrozivější a hrdinové daleko více jsou spjati se svým posláním, které je trýzní. Je tu taková podoba, kterou má „chorá mysl“ nemůže nechat plavat. Mimo to také někdy potřebuji se trochu uvolnit a udělat si z něčeho legraci.
Pomocí kouzla se dva podobné životy prohodí. Tento střed odhalí mnohé. Pomůže hlavním hrdinům s volbou, dopřeje jim většího lidu, porozumění a poskytne mnoho úsměvných situací.

PS: Celá série psána v er-formně, ale z pohledu Deana a ten má občas hrubší vyjadřování (hojnost vulgarismů), takže 15+

Za slavnou a krásnou Gallifray 03

Když se hlasuje o něčem tak důležitém, jako je zhroucení časoprostoru a jeho narovnání musí buď hlasovat všichni, nebo ti, co se zdržují hlasování, musí oznámit, že se zdržují. Všichni musí být přítomni a právě v takovéto chvíli jsou páni času nejzranitelnější. Ano, štíty, veškeré další robotické jednoty a i páni času tuto malou skuliny poté pokryjí návratem v čase, ale tyto všechny prostředky počítají s tím, že žádný pán času nezradí, zvláště pak ne někdo z rady. Doktor sám na tuto skulinu v obraně upozorňoval, nikdo ho však neposlouchal.

Dodatek autora:: 

Ano, a toto je skutečně konec mé povídky, nikoli však Doktorova příběhu... Podle všeho, ač Doktor neměl žádnou vůli žít, nakonec uposlek prosby své ženy a vybral si další ze svých třinácti životů, aby těsně posléze mohl poznat Rose Taylor.

Za slavnou a krásnou Gallifray 01

Doktor přešel od dveří k hlavnímu panelu a vzal za konzoli, poté se však zarazil a odtáhl ruku. Zadíval se na onen jemu dobře známý kužel, který svíral a zároveň udržoval duši TARDIS. Díval se na velké krystaly srdce TARDIS. Jeho již temné staré oči, které toho už tolik viděly, prozrazovaly, že se stalo něco špatného.

Dodatek autora:: 

Nejsem takový znalec Doktora Who, vlastně jsem viděla pouze nové série, ale rozhodně až budu mít čas tak plánuji se podívat i na ty staré. No, takže se může moje povídka trochu rozcházet se starými sériemi, protože se opírám jen o ty nové, nicméně nezapomínejte na první pravidlo "Doktor lže", navíc v celé sérii je docela dost rozporů, takže kdo ví, jak to vlastně bylo?

Fanfiction, která vypráví o poslední časové válce, o tom jak došlo k tomu, že Doktor zabil všechny svoje lidi, a vysvětlující i to, proč byla poté devátá verze Doktora citově vyprahlá. Nejen však to, vysvětluje i jiné povahové rysy nových Doktorů, jejich jednání i výroky.

Na rozdíl od klasické předlohy Doktora Who, které do těžkých témat vsunuje vtip až dětskou naivitu a hravost. Tato fanfiction operuje převážně s těžkým tématem a dramatem a komiky je tam oproti seriálu jen lehký odvar. Není to asi klasické ztvárnění Doktora, na které jsme zvyklí. Těžko bych do tématu hrůz války, volby mezi špatným a horším, oběti, otázku, co je správné, definici božství a dialogu o morálce zabudovala dětskou naivitu a hravost. Samotného Doktora nepřestavují jako bloudícího božského poutníka. Nijak ho nezbožňuji, i když bude mít jako vždy za úkol zachránit celý svět. Doktor v mé povídce je obyčejný člověk, nebo bych spíš měla napsat mimozemšťan, který ztratí veškeré své iluze i vše ostatní a zbyde mu jen jeho věrná kamarádka -modrá budka-.

Potlačená identita se vrací 03

„Sedm, osm, devět,“ počítal Alex muže, o kterých se domníval, že zřejmě patří k Triádám. Stál na střeše školy, odkud měl výborný výhled na veškeré školní pozemky.

Potlačená identita se vrací 02

„Nu, což,“ pokrčil rameny Felix. „Mám hlad, půjdu se ještě před hodinou najíst do bufíku. Nepůjdeš také?“ zeptal se Jane, ta však nepřítomně zavrtěla hlavou.

Potlačená identita se vrací 01

Alex Rieder v pouhých čtrnácti letech nedobrovolně pracoval pro MI6 jako britský agent (jako James Bond). Ve svých patnácti ho konečně MI6 přestala využívat a on se tak rád vrátil ke svému vysněnému životu obyčejného studenta. Takto končí série knížek od autora Anthona Horowize, bylo by však zřejmě směšné se domnívat, že Alex žil dál spokojený a klidný život. Člověk jako on, s tím co prožil a s nepřáteli, které si za rok špionáže udělal… není možné, aby ho to jednou zase nedohonilo?!

Dodatek autora:: 

Jedno ze starších dílek, které jsem vyhrabala z šuplíku. Snad se bude alespoň trochu líbit... Smile

Syndikovat obsah