SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!



V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.




Yu-Gi-Oh ZeXal - Popis

Autor: Kazuki Takahashi (originál), Shin Yoshida (anime příběh)
Alternativní názvy: YGO ZX
Počet knih: Neznámo (4+)
Počet epizod: 73 (1. série), ?? (2. série)
OVA: 1
Film: ?
Délka jednoho dílu: cirka 23 minut
Rok vydání mangy: 2010
Rok vydání anime: 2011
Žánry: Shonen, akce, dobrodružné, dospívání, boje v zastoupení, karty, na motiv mangy, sci-fi


Jak bylo řečeno v malé recenzi, jedná se o čtvrtou řadu YGO série, která sebou přináší nová monstra, magii, pasti a herní možnosti. Nový typ monstra se nazývá Xyz a ke svému vyvolání potřebuji předem daný počet monster stejného levelu, které hráč překryje. Z použitých monster jsou pak překryvné jednotky, které slouží ke spouštění jejich efektů. To je asi nejhlavnější znak série.
Tyto monstra hrají velmi důležitou roli, neboť když Astral prošel skrz dveřmi, jeho vzpomínky byly roztříštěny do 100 karet Xyz monster s označením Číslo. Jejich efekty jsou mocné a dokáží posednout člověka a využít ho k hledání dalších Čísel. Když jedno Číslo porazí druhé, získá jeho sílu. Když však duelistu porazí Astral, získá zpátky část svých vzpomínek svázaných s kartou a osvobodí člověka od jejich vlivu.
Pokud by se to mělo stát naopak, tak Astral zmizí… tedy v podstatě zemře. Proto musí spolupracovat s Yumou, který z toho není na začátku moc nadšený a často na Astrala křičí. Ten si ho však moc nevšímá a nepřestává mu radit, i když se občas taky urazí. Jenže se mezi nimi přes veškeré překážky vytvoří silné pouto (což fanynky využívají k shonen-ai). Na své cestě se potká s mnoha lidmi, duelisty i podivíny.
Anime je pěkné a doplněná o 3D prvky, které se však nijak nebijí s 2D okolím. Hudba podbarvuje některé duely a OP s ED nejsou vůbec špatné. Stačí je chvíli poslouchat a už máte melodii a slova v hlavě. Příběh také postupuje celkem rychle, i když ze začátku je tempo pomalejší, jak se Yuma seznamuje s novými postavami seriálu. Většina se objevuje jen občas a hrají „druhé housle“, ale pár jich má i velkou roli v pozdějších fázích seriálu.
Důležitější postavy však mají slušně propracované osobnosti i minulost, takže se s nimi nebudete jen tak nudit.


Můj názor:
Popravdě řečeno poprvé jsem viděla jen asi 18 epizod, a pak jsem přestala. Důvod byl ten, že mě to moc nechytlo a za druhé i to, že jsem na to musela koukat online na DM. Utekl rok a já se k seriálu vrátila, ale tentokrát už z pohodlí VLC playeru Laughing out loud
Druhý dojem byl už lepší, dívala jsem se od začátku, jako způsob relaxace, jenže pak se příběh po cirka dvacáté epizodě víc rozjel, že pak nevíte, kdo je pravý záporák seriálu. Co mě bavilo, byly logické a svižné duely i přes ty „kecy“ okolo. V originální sérii jsem si všimla občas dost otravného nakama-power (nic proti, ale všeho s mírou), které působilo jako pěst na oko, ale zase to tam bylo jen párkrát Wink .
Já osobně jsem zjistila, že jsem se dokázala dívat i deset dílů denně a bylo mi to málo. Částečně za to může Astral a jeho perfektní osobnost, kterou si každý zamiluje. Těšila jsem se, co zase řekne, nebo jaký udělá pozorovací postřeh. Ty totiž nemají ani hlavu a patu a jsou odvozené od jeho naivnosti a absolutnímu neznání lidského světa. Co se však dá čekat od návštěvníka, že?
Kdybych to měla shrnout, je YGO ZX vhodný pro relaxaci, od které však čekáte menší namáhání mozkových buněk. Animace je plynulá a duely rychlé a přehledné. Filery a komediální prvky jsou příjemné a jeden nemusí mít nijak velikou znalost Japonska a jeho kultury, či národních vtípků, aby je pochopil.


Zajímavosti:

  • Hlavní hrdinové YGO série sdílejí první slabiku ve jméně - „Yu“.
  • Yuma a Astral mají podobné přátelství jako Yugi a Yami Yugi, kdy druhý je pro ostatní neviditelný a má amnézii.
  • Spousta postav v ZX má svoji paralelu v původní sérii.
  • Pozorný divák si všimne „comebacku“ postav z dřívějších sérií.
  • Americká adaptace mangy ponechává původní jména, místo těch použitých v americké adaptaci anime.
  • Kattobingu je vymyšlené slovo, které nelze přeložit. Český ekvivalent může být „Jsem cool.“ nebo „Rozjedu to!“.
  • Yumovo hlavní Xyz monstrum sdílí ATK a DEF s Dark Magicianem
  • Hrdinové mají zase tématické balíčky, Yůmův je složen ze slabičných monster (jedna slabika se vícekrát za sebou opakuje) a karet pomáhající zajistit jednokolové KO.
  • Podle Kazuki Takashiho měl 5D's být poslední sérii.
  • Kazuki Takashi dohlížel na tvorbu ZeXalu, na rozdíl od GX a 5D's série.
  • V americké adaptaci je Astral v rozkroku občas rozmazán a extra „osvětlen“, aby se zamaskovala jeho „nahota“ (jako by se měl čím chlubit XD).
  • Mnohé karty jsou obrazem původních karet, i když nesdílejí stejné vlastnosti.
  • Americká verze zase prošla pořádnou cenzurou a některé scény byly vystříhány, dialogy obsahují více vtipů a humoru a některá jména jsou amerikanizována.

______________________________________________________________

Avatar: Anime Avatar Maker
Seznam povídek

5
Průměr: 5 (1 hlas)