SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Dragon Nest Europe

Dragon Nest

Info:

Originální název: Dragon Nest, 드래곤네스트
Rok vydání: Evropa-březen 2013
Typ: MMORPG
Žánry: Akční
Na motivy Anime/Mangy: Dragon Nest: Shungeki no Sedo
Výrobce: Eyedentity Games
Platforma: PC - Windows
Překladové rozhraní: ENG, DE, FR
Orig. webová stránka: dragonnest.eu
DN wiki: dnsea.wikia.comRady a Návody:

Jak rychle expit: >>KLIKNI<<Příběh:

Na kontinentu jménem Althea se objevila mocná hrozba. Monstra lační po krvi a není nikoho, kdo by je zastavil v běsnění. A to vše je předzvěstí Černého Draka. Brzy se probudí ze svého spánku a vše zničí. V té době lidé a elfové uzavírají spojenectví. Na královský dvůr přichází Šest Hrdinů. Jsou jimi Válečník Barnac, Čarodějka Karacule, Elfská lukostřelkyně Nerwin, Královský rytíř Velskud, Templář Teramai a v poslední chvíli i charismatický, pohledný a schopný meče, rytíř Geraint. Tato šestice se vydává společně s vojskem porazit Černého Draka. Jejich výprava ovlivnila osud celého světa a vstoupila do dějin jako První Dračí Nájezd.

Úvod do hry:

Hra má v současnosti čtyři lokalizace. DN China -Čína DN SEA - Severovýchodní Asie DN NA - Severní Amerika DN EU -Evropa
Já budu mluvit konkrétně o evropské verzi hry, jejíž oficiální verze se nazývá Dragon Nest A: Will of Gods. Písmeno A zastupuje slovo Awakening anglicky Probuzení ale o tom později. Dragon Nest Europe v současné době spravuje stránka Cherry Credits. Přes tu je nutno se registrovat-oficiální stránka nabízí odkaz-a pak je možno hru stáhnout. Z vlastních zkušeností jsem se stažením narazil na problémy, kdy mi hra načítala lokaci po vybrání postavy a spadla. Nenašel jsem způsob, jak to vyřešit, proto doporučuji použít službu Steam. Sám ho používám a nelze si stěžovat.
Když si shrneme samou podstatu hry, jedná se o jedno z prvních RPG s action-combat nebo také non-target systémem. Ten spočívá v rychlém akčním boji bez klikání na nepřátele. Způsob boje a systém samotný rozeberu podrobněji níže.
Co je ve hře podstatným prvkem je absence Open Wolrd-otevréného světa. Ten nahrazují dungeon instance-lineární lokace s monstry.
Postavy jsou obohaceny o Jobs Specialization System, který dodává hráčům možnost volby. Kromě postav Machina, Lancea a Dark Character, má každá classa čtyři možné cesty. Když se zamyslíme nad možným využitím každé ze čtyř cest, je nesčetně způsobů jak hrát každou z nich.Svět DN:

Jak jsem již zmínil, otevřený svět v této hře nenajdete. Na druhou stranu je krásně vyvážen kontrast temných míst a tématických lokací s pestrobarevnými městečky. Jsou zde tři druhy lokací mezi kterými se pohybujete pomocí portálů: města, stage entrance(mezizóny) a dungeony(nehledím na speciální druhy a výjimky).
Ve městě najdete vše, co si jen přát, od kováře přes aukci nebo speciální obchody za body z Dungeonů nebo Nestů.
Stage Entrance je jakási spojnice mezi bojem a městy. Zde si čas od času vyřizujete úkoly nebo vybíráte portál s dungeony. Po dokončení dungeonu se lze vrátit přímo do nich a odpustit si pár loading screenů.


Dungeon je hlavní náplň hry. Místo Open Worldu budete bojovat uvnitř malých lokací, které vám postupně hází pod nohy skupinky monster. A nemusíte být sami. Krom vás můžou dungeon procházet další tři hráči. Ovšem není to povinné a náhodný hráč nemá prakticky žádnou šanci se k vám připojit. Pokud jste spíše vlk samotář ani tak nepřijdete zkrátka. Přestože počáteční úrovně nevypadají nijak lákavě, v pozdější fázi narazíte na dungeon, kde procházíte časem(včetně časového paradoxu s truhlou, který jsem si zamiloval), zachráníte skupinku víl a ony vám otevřou zkratku nebo musíte usmažit maso na ohni, aby přilákalo monstrum a vám se otevřela brána.

Okrajově jsem něco řekl o Nestech. Ty jsou od levelů 90, 93 a 95 otevřeny všem hráčům uprostřed hlavního města, Saint Haven. Stejně jako Dungoen, tak i Nest může procházet parta o čtyřech členech. Pokud patříte mezi zdatnější hráče, máte už nějaké to fajnové brnění a obyčejné Nesty vám pomalu nic neříkají,rozhodně je čas zkusit Raid. Ty se nachází stejně jako Nesty v Garden of Time and Space. Raid je speciální parta o 5-8 členech. Vaším cílem bude překonat několik bossů a nakonec porazit draka. Draků je hned několik a tím nejsilnějším je Rune Dragon. Aby taková výprava stála za to, máte šanci dostat kus brnění, hromadu peněz a materiál na výrobu onoho Rune Dragon Armoru. Tvrdíte, že ani takový fešák jako je Rune Dragon pro vás není překážkou? Každý Nest i Raid nabízí Hard a Hell Mode a věřte, že zde se kromě vaší postavy prověří i motorika. Spousta mechanik, která vás na základní obtížnosti jen škrábla, je nyní okamžitá smrt. Proto nedoporučuji s tímhle začínat bez řádného nacvičení základů Nestu a následném sbírání co možná nejlepšího vybavení.

Bojový systém:

Už víme, co a kde je třeba zabít. Zbývá jediná otázka: Jak?
Dragon Nest obsahuje non-targeting systém. Volně přeloženo bez cílí systém. Oproti světoznámému World of Warcraft nebo starším RPG nebudete klikat na monstra a čekat než se laskavě nabije útok. Vaše míření obstará myš a vlastní intuice. Boj je někdy až příliš založen na kombinaci útoků a hra vás v jistých případech až nutí využít skill, který je v opravdovém boji spíš pro smích. Ale jde-li o zvýšení poškození nebo mechaniku, která vám určitým způsobem pomůže, proč by ne?
Vzdejte se myšlenky, že byste měli čas se najíst nebo napít během boje.Tahle hra vám nedovolí odtrhnout pozornost. Předně proto, že se opravdu nevyplatí nechat bosse, aby s vámi vytřel podlahu.

Classy:

Už víme kam jít a jak těm příšerkám vyprášit kožich. Teď je třeba si uvědomit jaká postava je na to nejlepší a jak to celé funguje.
Bylo řečeno, že Machina, Lancea a Dark Character nemají čtyři specializace. Jinak se každá classa dělí na čtyři specializace. Ukázkově vezmu Clerica:

Cleric > Priest > Saint | Inquistor

Cleric > Paladin > Crusader | Guardian

Podstatnou část tvoří druhá specializace na 15. lvlu - v našem případě Priest a Paladin - které přidávají hlavní strom schopností(skill tree) a základní skill tree přechází do pozadí. Z tohoto důvodu uvedu v popisu pouze jen tyto dvě. Více o specializacích v další sekci.

Warrior

- Utočí na blízkou nebo střední vzdálenost. Ve speciálních případech působí jako tank s nízkou odolností, ale zato s ohromující schopností zničit vše v cestě. Ať už se rozhodnete pro preciznějšího Swordmana nebo destruktivního Mercenary, ten kdo hledá sílu, nemůže nikdy sáhnout vedle.

Archer

- Krásná blonďatá elfka s kuší nebo lukem nezní vůbec zle. Pánové pozor, tahle růže má trny! V roli Snipera budete sestřelovat nepřátele dřív, než budou mít šanci k vám dojít a jako Acrobat naopak upustíte od boje na dálku a rozhodnete se svými kopy a otočkami nepřátele zpacifikovat pěkně zblízka.

Cleric

- Bůh s těmi, kteří se postaví tomuto mladému učenci. Jeho malý štít a palcát sice nevyvolávají strach ani hrůzu, ale o to více je třeba si ho držet jako spojence. Sotva najdete lepší podpůrnou postavu než je právě Priest. Ale ani tak ho nesmíte podcenit. Pokud se rozhodne Paladin bránit své přátele až do roztrhání HP baru, čeká jeho nepřátele dlouhá noc. Ne nadarmo je jedna z jeho specializací Gaurdian-Strážce.

Sorceress

- Slovy jednoho z tvůrců WoW: ,,Hraju hlavně čaroděje, protože kladivem se můžu ohánět i doma v obýváku." Pro ty z nás, kteří prahnou po moci ovládat led a oheň je Elementalist jasná volba. Kdo by však chtěl nahlédnout do tajů ovládání gravitace a světla, měl by si jistě zvolit Arcanist.

Academic

- Malá ale šikovná. I tak by se dala popsat tahle holčička s kanónem na zádech. Její bojové dovednosti jsou stejně roztomilé jako smrtelné. Engineer nabízí rozšíření pro robota komorníka jménem Alfredo nebo roztomilé zubaté kachničky a obrané věže(též obsluhované kachničkami). V případě, že vás geniální mechanik neohromí, máme tu Alchemist. Tentokrát vytváříte hromadu substancí, které mohou zatopit všem nepřátelům. Základním kamenem je jed, oheň, led a... slime.

Kali

- Pokud vás elfka nechala chladnými, mám tu něco lepšího. Tato postava doslova tančí v boji mezi nepřáteli. Budete s pomocí duchů a obřadních vějířů přemáhat nepřátele jako Screamer nebo je vám bližší bojový tanec s ostrými chakramy v podobě Dancera? Volba je vaše.

Assassin

- Pomocí vražedných technik s řetězy a jedovými kunaii zabijte jako Chaser každého, kdo vám zkříží plány. Zabíjet ze stínů, skrývat se v temnotě nebo vyjít na světlo a stát se nositelem světla? To vám přinese Bringer. Málem bych zapomněl. Stínové klony, náhrada za kus dřeva, vyvolávání zvířátek, shurikeny, bojové umění nebo obří svítící koule jsou v ceně. Kde jsem to už jen viděl?

Lancea

- Holka, kopí a bodání. Co více si přát? Tato postava nemá co se týče schopností zrovna dvakrát na výběr. Pokud se vám nezalíbí hned, nezoufejte. Neznamená to, že jste nutně sáhli po špatné kartě.

Machina

- Zvířecí ouška a ocásek, roztomilé tvářičky, obří ocelová rukavice jako zbraň. Stručný popis Machiny, který vám sice nedá představu o jejím potenciálu, ale už to má své kouzlo. Ty z vás, kteří stále váhají přesvědčí jen skill tree založen hlavně na složitějším skládáním komb. V praxi vám jeden skill může posloužit jako začátek pro kombo s dalšími. Osobně bych ji doporučil pro zručnější hráče. Začátečník bude mít později problémy.


Nyní přichází na řadu Dark Character. Je to spinoff postava založená na základních postavách. Přestože Machina i Lancea mají minimální možnost výběru finální specializace, tyto postavy mají čistě lineární soubor skill tree. Každý DC se umí přeměnit do své silnější formy. Ta pozměňuje animace skillů, jejich efekty, sílu, provedení(udělá z projektilu AoE skill) a celkově vylepší styl hraní za postavu. Na místě je důležitá informace: VYTVÁŘENÍ Dark Character POSTAV JE ČASOVĚ OMEZENO! Pokud máte zájem si nějakou z nich vyzkoušet, musíte počkat na uveřejnění nové DC a pak si aspoň vytvořit předem postavy, které chcete zkusit. Nedoporučuji chodit s nimi ihned do hry, stačí je vytvořit a ponechat ve slotu. Dostáváte balíčky za splnění určitého levelu a ty jsou časově omezené. Pokud s ní tedy nevlezete do tutoriálu ihned po vytvoření, balíček se nespustí. A kdo by chtěl přijít o odměny, že? Vypíši pouze jaká DC se týká které základní postavy. Je tam příliš mnoho mechanik, výjimek a obratů, které jsou pro recenzi nepodstatné.

Dark Avenger

- Warrior

Silver Hunter

- Archer

Arc Heretic

- Cleric

Black Mara

- Sorceress

Ray Mechanic

- Academic

Oracle Elder

-> Kali

To je ke classám jako takovým vše.

Dodatečné informace k postavám:

Všechny postavy jsou gender-locked(nelze změnit pohlaví).
Vytváření postav je dost omezené. Lze změnit účes, barvu vlasů, očí, kůže a počáteční outfit. Žádné rozsáhlejší změny nečekejte. Z mého pohledu myslím, že by rozsáhlejší tvorba postav mohla být příjemná, ale cokoliv co zasahuje do velikosti nosu, výšky postav nebo typu těla je u takové hry jako je Dragon Nest moc.
Pro začátek máte 13 slotů na postavy.
Některé postavy nezačínají ve stejné lokaci. Po dosažení Calderocku jsou však všechny postavy pohromadě.Specializace:

Jedná se o rozšíření schopností postav a přesnějšího zaměření. Pokud vezmu opět Clerica(viz. výše), můžeme si ukázat i názorný příklad. Předně je důležité říct, že se skilly dělí na dvě skupiny.
Passive - Žluté, ovlivňují mechaniky a dají se obvykle aktivovat kombinací pohybu a tlačítek myši.
Active - Modré, hlavní útoční skilly, které budete používat vždy a všude.
Při vstupu do hry si hráč vybírá první specializaci. V našem případě si vezmeme Clerica, který se nachází v počáteční lokaci Mana Ridge. Příběhový quest vás dovede až do Calderocku(město na 10.lvlu), kde si budete moct vzít i vedlejší questy. S pomocí questů a dungeonů se hravě dostanete na 15.lvl. Celkově z lvlu 1 na lvl 15 to může novým hráčům zabrat něco kolem hodiny. Já osobně to zvládnu za půl hodiny sám. V partě s dalším hráčem se obtížnost snižuje a vše jde rychleji. Když se dostanete na lvl 15, Event Planner Irine vám dá quest na specializaci. Popovídáte si s příslušným NPC a přemístíte se do Room of Choice. Zde přichází vaše volba. NPC zde, nám v našem příkladu, nabídne možnosti Priest nebo Paladin. Obě specializace si můžete vyzkoušet a zjistit, která vám sedne nejlépe. Otevřou se vám 2-3 skilly, které budete moct vyzkoušet. Má rada zní-podívejte se na ostatní skilly ve skill tree. Pravým tlačítkem můžete kliknout na uzamčený skill a pustí se vám malé video s ukázkou. Samozřejmě se dočtete co to dělá, jaký má efekt, cooldown atd. Za předpokladu, že jste si vybrali specializaci, která vám sedne-já zvolím třeba Priesta] je třeba si povšimnout dvou hlavních sloupců skillů, které mají na konci ultimátní skill(fialový). Už na 15.lvlu je dobré se rozhodnout, který ze sloupců bude vaše priorita. Jako Priest máte na výběr z útoků pomocí blesků nebo Reliců-křížů, které mají různorodé efekty od healu až po střílení elektrických výbojů do nepřátel. To bude rozhodovat o vaší další specializaci, která přijde s levelem 45. Jako Priest si vybíráte mezi Saintem -skill tree zlepšující relic a podpůrné vlastnosti; a Inquistorem -skill tree zlepšující bleskové útoky. Třetí specializace od lvlu 45 nemá již tak obsáhlý skill tree. Dostanete dva nové skilly a postupně vylepšujete stávající sloupec skillů na EX skilly a přidá Class Mastery, což je Passive skill, umožňující provádět nové mechaniky. EX skill je vylepšená verze základního, má větší rozsah, poškození, kromě healu vám nyní skill přidá rychlost a podobně. Protože bodů na rozdělování nemáte dost na všechno, doporučuji otevírat levelové balíčky-Level X Achivement Box- pouze do levelu 50. Po levelu 50 jeden z balíčků obsahuje Scroll of Oblivion, který slouží k resetování skillů a vy si je můžete od základu přerozdělit. Nicméně Scroll of Oblivion je časově omezen na 7 dní, proto po 50.lvlu je lepší přestat. Pozor! Nezmění se specializace, pouze se vám vrátí SP(Skill Points)! Pokud jste jednou Saint, pomůže vám jedině Job Change Scroll(za prémiovou měnu)!
Dále jsem se zmínil, že Machina a Lacnea nemají takový výběr. Obě mají na lvlu 15 pouze jedinou specializaci, která se dělí až na levelu 45. Jak postupovat jsem již řekl, opět si vyberte sloupeček.
Před vybíráním specializace máte vždy možnost si ji vyzkoušet a podívat se na skilly. Využijte to ve váš prospěch!
Awakening Tohle zasahuje za hranice specializace a dalo by se říct, že se jedná o rozšíření 3. specializace. Dostanete další dva skilly, opět se vám některé skilly zlepší nebo přidá nová mechanika či Passive Skill. Je možno otevřít si Awakening po dosažení úrovně 90. Cesta k němu je však delší a musíte splnit opakovaně několik dungeonů. Ale za tu námahu to jednoznačně stojí.Systémové požadavky:

Minimální
Operační systém: Windows XP
Procesor: Pentium4 2.0GHz
Paměť: 1 GB RAM
Grafická karta: Geforce 6600GT 128MB
Pevný disk: 7 GB volného místa

Systémové požadavky:

Doporučené
Operační systém: Windows XP/ Windows 7/ Windows 8
Procesor: Pentium4 3.0GHz
Paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: Geforce 8500GT 256MB
Pevný disk: 7 GB volného místaRecenze autora:

Dragon Nest Europe je svižná barevná mlátička ve stylu anime. Poněkud starší a stále zachovalý vzhled mě láká k novým objevům. Svět krom akce nabízí i malé hádanky, zábavné Nesty a nebojí se sáhnout pro nějaký vtip pěkně hluboko do kapsy. Udržela si mě prakticky přes 5 let a stále se k ní vracím. Navíc celý svět překypuje různými Easter Eggy, mezi které patří starý vysloužilý pirát Loffy, který pokořil všechny vody a shromáždil největší poklad-schválně, kdo na to přijde. O_< Některé questy budou vyžadovat vaši přesvědčivost a vypočítavou hlavu. Například, když jsem se snažil prodat CDčko královské čarodějce Kaileen opakováním tvrzení, že je nejkrásnější. Nebo jsem musel najít chyby v tvrzení jedné prodavačky zlatého jablka.(První tři výroky jsou správně, čtvrtý je chybný.)
Ale i skvělá hra jako Dragon Nest má negativa. Po dosáhnutí na jedno z nejlepších vybavení už nemáte moc co dělat. Většina eventů se týká nákupu prémium měny za reálné peníze-k čertu s Cherry Credits! Grafika by možná chtěla nový kabátek.

Sečteno podrženo, tu hru miluji. Komu se nezalíbí hned, prosím vás, dejte jí šanci aspoň do 20.lvlu. Ve hře vlastním guildu HeartlessUnits, tak se neváhejte připojit. Najdete mě tam jako Hentai_Senpai.

Já se s vámi loučím. Pro tuto recenzi je to vše. Veškeré dotazy můžete směřovat na mě ve hře, na profilu zde či skype: darkus12335

Bye-bye. O_<

5
Průměr: 5 (1 hlas)