SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
O Nás


Už delší dobu jsme zvažovali zveřejnění vzniku celé a původní AM.
Dnes vám zde povíme krátký příběh o tom, jak vše započalo.

Kdysi v dávných časech se jedna obyčejná holka po večerech nudila, až ji na televizní obrazovce připoutal jakýsi kreslený příběh zvaný "Naruto".
Tak moc ji to pobavilo, že zatoužila pokusit se najít další díly na internetu. To byl v té chvíli zatím ještě netušící počátek všeho.
Hledala dlouho, až našla. Našla toho ale mnohem víc, než hledala na stránce zvané Konoha.
Zjistila, že ji uchvacují psané povídky, přesto jak moc nerada čte knihy, tohle si ji naprosto získalo.
Četla jich tak moc, až nebylo co číst. Její představivost se ale začínala drát napovrch, a tak zatoužila pokusit se také o stvoření vlastního příběhu pomocí psaní povídek na Konoze.
Po nějaké době ale zjistila, že její představivost sahá daleko za uzavřený žánr Naruta. Chtěla psát mnohem víc a na spousty různých podob, nejen anime.
Proto se rozhodla stvořit vlastní stránky, kde by mohla bez omezení psát co by ji jen napadlo.
A stalo se tak.
Začalo to obyčejným Forem, kde se v podstatě vybudovaly pevné základy celé AM.
Zprvu stránky sloužily skutečně jen na její vlastní povídky. Po čase však přibylo i textové RPG na Bleach.
Tvůrkyně se snažila vyslyšet tužby svých návštěvníků, a proto se jim snažila plnit vše, po čem zatoužily. RPG Bleach se ale rozrostlo a fórum už obsahovalo dvě kategorie, textové hry(RPG) a povídky.
Po čase dovolila lidem přispívat i jejich vlastní povídky. Řekla si, že proč se nepodělit s ostatními o tu možnost zveřejnit své dílo, když všude jinde to není možné.
Fórum stále získávalo na objemu, a názvy se měnily, ale základ zůstával stejný. Z jednoduchosti a nápadu na co nejvýstižnější a nejjednodušší název se nakonec zrodilo "Anime-Manga".
Někteří, kdo si nás ještě pamatují z naprostých začátků těchto stránek, anebo ještě lépe ze stránek našeho fóra a RPG fóra jistě vědí,
jak moc velké rozdíly nyní jsou mezi nimi a současnou Anime-Manga.cz Smile


Fórum už ale začínalo ztrácet svou původní podobu díky nárůstu neplánovaného obsahu a her.
Jednoho dne se tvůrkyně opět po nocích trochu nudila, a dívala se nezávazně po stránkách. Během toho ji upoutal v té době ještě nepříliš známý příběh "Vampire Knight" v podání anime. Když ho viděla, uchvátil ji, a když zjistila, že je na něj i manga, rozhodla se zkusit něco nového.
Tu mangu nešlo nikde nalézt v cz ani sk, a protože moc otaku anglicky neumělo, neměla si o tom s kým povídat. To ji přimělo k nápadu pokusit se o vlastní tvorbu překladu.
Něco jí ale stále chybělo, jen nevěděla co.
Aniž by nějak plánovala nebo snad očekávala, při prohlášení na fóru, se snahou o překlad jí začalo nečekaně nabízet pomocnou ruku několik návštěvníků fóra.
Dřív, než se stihla rozhlédnout kolem sebe, zjistila, že se to celé zvrtlo. Že její záměr uhnul jiným směrem, než původně chtěla, a fórum už začíná být příliš malé na tak početný obsah povídek, RPG a teď ještě překladů s dalšími stále přibývajícími věcmi.
Tajně se rozhodla pokusit se o tvorbu skutečných webových stránek, a nakonec se povedlo.
Byla to jediná možnost, jak zachovat svou představu o vlastní stránce povídek, a zároveň tak lidem nevzít jejich zalíbení v překladech a projektech, na kterých se u ní už pracovalo.
A tak vznikly v roce 2008 tyto webové stránky zvané "Anime-Manga".
Ve skutečnosti však pevné základy celé AM stojí už od roku 2007.
Zde se i název vyjímal a sám o sobě mohl pojmout vše, co může pod pojmem Anime, Manga, Dorama a Otaku znamenat...
Konečným záměrem a cílem pro tyto stránky je od tvůrkyně snaha o skutečné sjednocení, pokud možno co nejvíce překladatelů, redaktorů, a kompletně nahromadění početného obsahu informačních a naučných článků. Záměrem je tedy docílení tzv. doupěte neboli osobního ráje pro všechny Otaku, kteří nejsou sobečtí a jsou ochotni stejně jako ostatní na těchto stránkách se podělit o své projekty a práce s ostatními. Smile


Během posledních 6 let se naše stránky neustále rozvíjejí se stále přibývajícím obsah. Zároveň se snažíme vyvíjet a jít s dobou. To ovšem někdy bývá komplikovanější, jelikož přechody s redakčními systémy jsou vážně vždycky třešničkou na dortu toho nejhoršího, co bychom si mohli přát.
Za dobu naší existence jsme provedli již 2 velké update, a třetí nás brzy čeká.
Renovace stránek, opravy těch nefunkčních a celkové úpravy nás dosti vyčerpávají. Přesto se snažíme neustále držet tyto stránky plně v chodu a nemíníme s tím jen tak přestat. Smile


Zpověď tvůrce AM______________________________________________________________

Nerada sama sebe hodnotím, protože to co si o sobě často myslíme,
ne vždy bývá pravdou.

5
Průměr: 5 (10 hlasů)