SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Pokemon Reborn

Info:

Originální název: Pokemon Reborn
Rok vydání: ???
Typ: Fan-game
Žánry: Fantasy
Ovládání: Klávesnice (anglické rozložení)
Na motiv anime/manga: Pokemon
Výrobce: Amethys + Co
Platforma: PC – Windows, Mac (Wine)
Jazyk: Anglicky
Oficiální stránka: Pokemon Reborn
Reddit: Pokemon Reborn – Reddit
Nuzlocke: The Terribly Titled Reaction-locke of Pokemon RebornOficiální popis:

Reborn City... Černý smog a kyselá voda obklopují rozpadající se město. Ulice jsou plné beznaděje a zločinu. Ale metropole stále stojí... jako chátrající skvrna kdysi tak živého regionu.

Tento svět potřebuje hrdinu.

Pokemon Reborn je hra ve stylu 3. generace obsahující vše, co se objevilo do šesté generace včetně mnoha novinek. Objevte Field Effects, které vám mohou pomoci k vítěství tak i k pádu. Sesbírejte, trénujte a bojujte se všemi 721 pokémony (v plné verzi) a pokořte Vůdce stadionů na své cestě za obnovením prosperity regionu!Recenze:

Všichni známe pokémony... Takové ty potvůrky, které vyskakují z červenobílých koulí, metají po sobě různorodými útoky a rostou v mocnější monstra? Spolu s nimi existuje bezpočet trenérů a také takové ty legrační bandy padouchů, které odrovnávají módní vkus. Je to svět plný snů, smíchu, trocha bojů a mnoha přátel.

Tak na to vše teď zapomeňte! Teď je tu Reborn! Teď je tu krutý svět, kde o smrt, intriky a stěny pomalované grafity není nouze. Hra je zatím stále tvořena a v současnosti se nachází na 15. epizodě, která vám zajistí takových 50 hodin hraní. Pokud tedy nebudete moc umírat, prozkoumávat vše co se kolem vás šustne a dlouze trénovat.

Rozlučte se tedy s poklidným domovem, nasedněte do vlaku a vydejte se na konečnou stanici, kde vás čeká bombový útok. Tohle není žádný bluf, ale naštěstí máte na své straně několik přátel (jeden je děsně otravný, další se chová jako robot a jiná dívka miluje výbuchy – podobnost je čistě náhodná). Také je budete potřebovat, neboť zástupy trenérů, gangsterů a zmutovaných pokémonů na nás bude dorážet ze všech stran. K vítězství vám pomohou nalezené předměty (popelnice, odpadky, kameny,…) a také váš startovní pokémon.

A že si můžete vybírat – ze všech šesti generací. Ano, přesně tak, vybrat si můžete i ze šesté generace. Obdržíte i obligátní pokédex a běžecké boty a můžete se vrhnout do světa. Reborn City, kde svou cestu začínáte, je plný skrytých předmětů (prohledávejte hromady kamení, popelnice a další místa) a in-game pokémonů. Několik z nich dostanete jen tak, jiné musíte najít, k dalším existuje jednoduché puzzle a ten zbytek naleznete, když budete pozorně poslouchat předpověď počasí.

Počasí často ovlivňuje i podmínky v boji, stejně tak jako kde bojujete a Field Effects (Efekty okolí), kterých je víc než dvacet a jejich znalost vám často dopomůže k vítězství, či k pádu. AI trenérů je také na vysoké úrovni a i jen takové obyčejné šarvátky vám mohou přinést silné zážitky. A pokud by vám i tak přišli obtížné, tak na Vůdce stadiónů rovnou zapomeňte.

Ti mají k dispozici nejen Field Effects ale i tým o 6 pokémonech a to hned od začátku. Ve hře jich nakonec bude až 18, takže se budete muset vypořádat se všemi typy pokémonů. V žádné pokémoní hře nemůže chybět ani zločinecký mega-gang a ten se v tomto případě jmenuje Meteor.

Tak trochu vám asi připomenou Rakeťáky (aspoň co se černé uniformy týče). Už jen při průzkumu prvního města jich několik potkáte a kdo by jim při té příležitosti nechtěl nakopat trochu zadek, že? Zdá se vám tohle jako málo? Přijde vám to obyčejné? Tak to jste ještě neslyšeli o příběhu. Nejste jen poloviční dítě, které se rozhodne porazit pokémoní ligu, ale na vašich bedrech je větší úkol. Tým Meteor se totiž neštítí pokémony zmutovat, vraždit lidi, či ve městě spustit hotovou apokalypsu, která zabije nemálo lidí.

Osobně jsem nehrála tak daleko, ale co jsem odehrála, tak vedle zmíněné apokalypsy tu máme i sebevraždy, psychická zhroucení, velmi podezřelé psychiatrické léčebny a další různorodá individua. Je víc než jasné, že hra je určena starším hráčům, kteří pokémony milují a touží po složitější zápletce.

Jak jsem zmínila, grafika se podobá hrám ze třetí generace a rozhodně je na ní hezký pohled. Nenajdete tu jen známé postavy, ale i zbrusu nové grafické prvky (sprity i větší obrázky před důležitějšími souboji). Mapy jsou slušně veliké a plné věcí k objevování včetně hodně míst, kde se dá chytit pokémon.
Vedle obligátních možností jako je rybaření na vás mohou spadnout ze stropu (v tunelech) či vyskočit z popelnice. Můžete prozkoumat i hodně domků a najít v nich právě in-game pokémony nebo předměty. Nezapomeňte také s každou postavou mluvit, nikdy nevíte, jaké užitečné informace můžete získat.

Pokémoní souboje se pak velmi podobají originálu. Sprity pokémonů nejsou animované, jelikož všechny pokémony z 6. generace by bylo nutné vytvořit úplně z ničeho. Což je pro fanoušky a volno-časové pixel-animátory příliš veliký projekt. Ale myslím si, že nejde o žádnou velkou vadu.
Útoky též mají své vlastní animace, aspoň co jsem si zatím všimla, i když se určitě najde sada útoků, která má stejnou animaci. Ani toto nelze považovat za nějakou chybu.
Co je pro hru jistou novinkou jsou souboje s gangy pokémonů. Někdy budou Double, jindy Single ale společné mají to, že žádného pokémona nelze takto chytit. Z pohledu hry se jedná o zápas s „trenérem“, což může být pro hráče matoucí.

Zmínila jsem se tu několikrát o Field Effects, ale co to přesně je? Pokémoní hry nikdy nevyužívaly okolní terén na rozdíl od anime, kde se souboje tak stávaly zajímavějšími. Tyto „možnosti“ daný mechanismus využívají. Jejich hlavní náplní je některé útoky učinit silnějšími, slabšími nebo je přímo anulovat.
Dokáží také změnit přesnost útoků, ovlivnit útoky jako je Nature Power, přidat k Secret Power efekt (např. paralýzu), aktivují schopnost pokémona či jsou útoky, které aktuální efekt přemění na jiný. Některé efekty mají podobné vlastnosti a jiné jsou danému efektu unikátní.

Hudba je dalším zajímavým prvkem, neboť většina je originál, nebo aspoň remaster originálních verzí. Já to však nepoznám, takže tyhle informace berte s rezervou. Rozhodně je co poslouchat a že se to poslouchá hezky. U mnohých si řeknete, že předčí oficiální skladby.

Hra je pouze v anglickém jazyce a vzhledem k příběhu se v ní vyskytují různé vulgarismy a slang. Nemyslím si však, že je to na tak vysoké úrovni. Občas jsem se tomu i pousmála.

Nahoře ve výčtu jsem zmínila Nuzlocke. Učinila jsem tak proto, jelikož skrz tento Nuzlocke jsem poznala Pokémon Reborn a mohu vám ho jen a jen doporučit. Hodně se u něj nasmějete, jelikož autor má k dialogům a situacím mnohdy trefné poznámky. Připravte se však na nějaký ten slang a velmi oblíbené anglické slovíčko na F Wink

Osobní dojem: Svět pokémonů pro starší hráče, který zaručí hodiny dobrého hraní, nového pohledu na pokémony, rozlehlý region a komplexnější příběh s novými herními mechanismy.
Co mě naopak lehce štve, je nemožnost v nastavení ovlivnit mapování kláves. Jde hlavně o klávesu Y/Z, která mění místo dle anglické či české klávesnice. Majitelé do Win 7 by měli mít možnost mezi klávesnicemi přepínat, ale pro Win 8 a 8.1. je nutné do systému anglické rozložení „doinstalovat“. Na druhou stranu akční tlačítko („A“) je i na klávese Mezerník a Enter. Hráč má tak k dispozici alternativu.

5
Průměr: 5 (1 hlas)