SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Death Note

Recenze:
Anime, které se zakládá na chtíči nastolit pořádek na celém světě pomocí nadpřirozených sil. Ovšem ne vždy je všechno podle představ, a mnoho věcí se stává jinými než by jsme si sami přáli.
Vtomto krutém světě, jen pár vyvolených má tu možnost s naší realitou něco udělat, ale za cenu té nejkrutější daně...Svého života.

Svět je plný zlých lidí, kteří zabíjejí ostatní a tím se z nich stávají kriminálníci. Spravedliví lidé tyto zločince nenávidějí a chtějí je zprovodit ze světa. Jedním z takových spravedlivých lidí je Yagami Light (Raito).Není to obyčejný školák, ale velmi nadaný génius, který vyřeší jakoukoliv záhadu.
Na začátku příběhu se dostáváme do úplně pochmurného světa, kde žijí Shinigami (bo***é Smrti). Každý z nich vlastní svůj zápisník smrti zvaný Death Note.
Jak by vám asi bylo kdyby jste několik staletí, ba možná i tisíciletí seděli na jednom a tom samém místě, znaveni vším a vykonávali ba jste pouze jen jednu a tu samou činnost dokola?
Asi by to nikdo dlouho nevydržel. A jak se říká , každému jednou dojde trpělivost. Zrovna jednomu takovému bohu smrti ta dlouholetá nuda přeleze přes hlavu, a rozhodne se maliko si okořenit svou dlouhověčnost nevinou, i když úmyslnou ztrátou svého zápisníku. A tady nám začíná celý příběh..
Ačkoliv musím přiznat, že jako manga je tento příběh velmi upovídaný, tak i přesto stojí za to.
Od této chvíle co nevinnou náhodou upustítí Ryuku svůj zápisník smrti do světa lidí, aby se více pobavil svou unuděnou věčností, se nám v příběhu začíají rozvíjet i velmi zajímavé zápletky. Ovšem musím podotknoout, že celý děj jako takový je založený převážně na čtyřech žánreh a to "Drama", "Detektivní" a "Triler" a "Horor". Spousty vražd, násilý a úmrtí doprovázejí celý tento příběh. Ano je to anime vypovídající o našem skutečném světě skrývaném pod rpouškou lží s menším doplnňkem nadsazenýh událostí, aby děj získal na originalitě jako např. Shinigami.
Osobně toto anime doporučuji pro ty, co mají rádi záhady,násilý a nějaké to nadpřirozeno se špetkou loove okořenění.


+
- Děj z hlediska "detektivky" je velmi dobře zpracovaný
- Postavy a celková kresba není k zahození.
-Co se týče filmu podle této anime předloy, povedl se až na pár vítek

-
- Někdy dost složité texty
- Časté opakování jmen, až na nery lezoucí(alespoň v manze)
-Velmi ukecaný

Na tomto webu můžete o Death Note ještě najít:

Popis
Manga Čítárna CZ
Online cz/dab.
Online cz/tit.
Online /filmy
Info o postavách
Obrazovou galerii
Seznam dílů
Povídky

Kde najdu titulky?
Pokud chcete titulky, tak je najdete na
OTAKULAND

Kde najdu mangu?
Pokud chcete číst mangu, tak ji naleznete u nás ZDE

______________________________________________________________

Nerada sama sebe hodnotím, protože to co si o sobě často myslíme,
ne vždy bývá pravdou.

4.75
Průměr: 4.8 (16 hlasů)