SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Popis

anglický název: Mew mew power

japonský název: Tokyo mew mew

Autoři: Reiko Yoshida, Mia Akumi

Rok vydání: 2002/2003

Počet epizod: 52 - v originální japonštině (v angličtině něco přes 20)

Režisér: Noriyuki Abe

Studio: Pierrot

Určitě všichni známe nějaké příběhy o nadpřirozených schopnostech, které lidé mají a pomocí něčeho se přemění a jejich moc je větší. Ano, to je asi taková holá představa i tohoto anime. Hlavními hrdinkami tohoto anime je pět mladých dívek, jejíž DNA je zkombinována s pěti různými DNA ohrožených druhů. (docela ujetý xD mwuhehe xD)Je to takový zajímavý způsob propagace mezi lidmi toho, že některých druhů zvířat už na zemi moc není. Kdybych měla popsat žánr, tak to skutečně kolísá, protože je tady toho zahrnuto skutečně hodně.(Pitomá teorie, ale musí bejt mno xD)

Jak už bylo řečeno, je to až nabyto super hrdinstvím a speciálními schopnostmi. Určitě nechybí ani nějaká ta romantika, velmi časté vtipné scény a tím nemyslím jako nějaké nablblé z amerických filmů, ale také trošku zajímavější vtipy, které obvykle vznikají přítomností asi nejdůležitější postavy anime. Je to i určitě dobrodružné, protože se tu objevuje spousty zajímavých míst..pochopitelně nechybí ani díl na pláži...

Prvních pár epizod se divák seznamuje s hlavními postavami a též jejich nepřáteli. Hrdinkami je pět dívek v teenagerském věku, které se spolu shodou náhod postupně najdou. Jejich hlavním velitelstvím je "kavárna", kde jaksi pracují a kterou vedou dva kluci, kteří se s nimi snaží zemi ochránit.

Proti nim stojí cykloni, což jsou stvoření s bílou pletí, pěknýma očima a protáhlýma ušima do stran. Tihle cykloni si svou planetu zničili a teď se snaží vymítit lidi, aby měli naši Zemi...

Postupně se ale tihle tři cykloni začnou s holkami trošku kamarádit a.....a na to se pak už musíte kouknout ;o)

Podle mě jsou postavy pěkně charakterově prokreslené a pak už i budete vědět, co udělají. Skutečně když je někdo nafoukaný, tak se pak nestane, že by se z nenadání začal usmívat a být milý. Některé vlastnosti se pochopitelně postupně mění a některé jsou velkou záhadou, ale je skutečně vidět, že si je autoři neodflákli. Zvláště tvrdohlavost Zoey (Ichigo) a Elliota (Ryou) =)!

Kresby myslím, že jsou také pěkné. Sice někdy to je až moc přeplácané barvami, například kostýmy, které holky, jakožto hlavní hrdinky, nosí, když jsou přeměněné, jsou tak vykolorizované, až z toho skoro bolí oči. Ovšem scéna s útočící zbraní je sice zprvu zajímavá, ale po padesáté, když stejně jasně vidíme, že s ní neuspějí, by se opravdu už mohla vypustit..

Muzika je pro mě ale prvotřídní. Sice nevím, jestli stejnou používají v japonském znění, ale s anglickými písničkami je to úplně bezvadné. Text je obvykle přímo k situaci a opravdu bych si to bez ní nemohla představit...škoda je, že jsem je nikde už nenašla, protože bych je mohla poslouchat stále a stále...i opening "Team up" je úžasný a pokaždé si jej také zpívám...skutečně moooc povedené!

______________________________________________________________

ááááááájem....SMILEY PIG ....chňo chňo

I LOVE UCHIHA SASUKE

5
Průměr: 5 (2 hlasy)