SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
NANA

Nana je tvorba umělkyně známé svým ojedinělým stylem kresby - Ai Yazawy.
Stejně jako její přechozí dílko Paradise Kiss, je Nana směsicí snů a reálného života, který nám často podráží nohy, ale způsobený nářek už neutěší.

Dvacetiletá Nana Komatsu se vydává do Tokya za svým přítelem Shojim. Plná nadějí je rozhodnuta najít si byt a práci. To ale pro zhýčkanou a sobeckou dívku,která je navíc ještě skoro bez peněz, není jednoduché.

Dvacetiletá Nana Oosaki se vydává do Tokya za cestou ke slávě. A s sebou si veze jen cigarety SevenStars a elektrickou kytaru.

Mohl to být osud nebo náhoda, že se potkaly ve stejnou chvíli ve stejném vagónu dvě stejně staré dívky se stejným jménem. A paradoxem nakonec je, že obě jsou naprosto odlišné.

Další náhodnou roli sehraje osud o pár dní později,kdy se obě Nany rozhodnou pronajmout si stejné ubytování. Udělat něco takového není laciná záležitost, což si dívky uvědomovaly, když si vybraly krásný,přesto levný byt. A co je lepší než krásný levný byt? Krásný a ještě-levnější byt! Proto se do bytečku nastěhují obě a najem budou platit napolovic.

Holky jsou sice doslova různorodé, ale náramně si rozumějí, stávají se z nich kamarádky, které nesdílejí jen společný byt, kuchyň, koupelnu, někdy i postel, nýbrž především spoustu zážitků a tajemství.
Zatímco Nana Komatsu - říká se jí Hachi, proplouvá životem nepříliš šťastně (- hlavně po tom, co se rozejde se Shojim, a jejím nejzávažnějším problém se stává, hned po financích, získání nového chlapa), druhá Nana zakládá punkovou skupinu a ke slávě se opravdu dostává. Seznámí Hachi s jejím idolem, muzikantem a kolegou Nanina dávného-znovobjeveného přítele Rena, a nevědomky tím spouští do pohybu události, které by byla radši nezažila.
Hachi se v krizovém okamžiku svého života projeví jako soucitná - nebo sobecká holka a ublíží svým rozhodnutím mnoho lidem kolem sebe, včetně Nany, která chce nastávající situaci zamezit, ovšem na úkor ostatních..

A nakonec se sobeckost Nany Oosaki ukáže jako odolnější láska, než vrounost a vášeň muže.

Epizody: 47 + 3 mezidíly

Manga: Ai Yazawa

Režisér: Morio Asaka

Mně osobně se anime moc líbilo. Po všech stránkách, kresba je nádherná, hudba je melodická, příběh je jímaný, ne sentimentální. Kdyby anime nekončilo tak jak končí, řekla bych si, že je to normální příběh o dvou holkách - nezajímavé, ale ten konec podtrhává skutečnost, že právě něco takového je v životě naprosto běžné,a proto mi to až bere dech. Možná i proto, že mi připomíná "drsnou realitu", nebo proto, že mi po sedmačtyřiceti dílech anime zkrátka přirostlo k srdci.
Doporučuji každému.

4.789475
Průměr: 4.8 (38 hlasů)