SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Bleach: očištění, ale za jakou cenu?


Bleach: očištění, ale za jakou cenu?


Za cenu spousty času. Toto je jedna z těch nekonečných anime, tak vzhůru do toho!Otec má svého syna velice rád... Zdroj

Zdroj

Zdroj


Trocha historie


Údajně to začalo v srpnu roku 2001, kdy tato shounen manga vyrazila do světa. Dílo mangaky Kubo Taita (1.p. Kubo Taito ) se pak začalo šířit všude, kam jenom mohlo. Roku 2004 se do anime zpracování vrhl režisér Abe Noriyuki a dveře do srdcí všech nadšenců pro japonské bojové anime se rozletěly dokořán. K dnešnímu datu (27.9.2008) tato anime čítá 188 dílů a všichni, kdo jí stále vytrvale sledují se nemůžou dočkat dalších. Ano, zastavujeme se u jedné z těch nekonečných sérií, která se dočkala zpodobnění i ve videohrách či muzikálu(!).


O příběhu


Vtip spočívá v tom, že hlavní hrdina je opět typický japonský, tudíž své si zuřivě brání. I když na počátku celého příběhu byl „sobecky“ zaujatý jenom pro svůj okruh zájmů (rodinu).
Takže vše začalo tím, že tento podivný mládenec jménem Kurosaki Ichigo (jahoda) s nepřirozeně nazrzlými vlasy, schopný vidět a hovořit s duchy, chtěl ochránit své dvě mladší sestry a podivínského otce, jehož nádherné prožívání faktu, že jeho 15letý syn už dospívá, diváky tu a tam zábavně provází; za tímto účelem Ichigo přijal nabídku od shinigami (= bůh smrti) velmi svéhlavé, ale obětavé Kuchiki Rukii , převzít část shinigamijské moci. A pak už to jde s jeho životem jako ve výtahu.
Občas Ichigo je v našem skutečném světě a jindy (povětšinou načerno) proniká do Soul Society (Společenstva duší), světa ostatních shinigami, kteří věčně bojují proti Hollow (Prázdným). Rukia je však zanedlouho potom odvedena do Soul Society, že tak porušila jeho zákon svou pomocí Ichigovi. Ten se odhodlá sesbírat své síly a s dobrovolnou pomocí proniknout do světa duší. (Konečně se pak seznámí se spoustou postav a zjistí, že ti zlí vlastně jsou hodní i naopak...)


Plní, „Nenaplnění“ a Prázdní


Hollow a jejich vznik jakožto celá teorie Společenstva duší je natolik zajímavá, že by byl hřích se u ní nepozastavit. Vše okolo začíná-překvapivě-smrtí. Vizuálně je spojení lidského těla a jeho duše zobrazováno řetězem, který trčí z břicha. (Že by narážka na pupík?). Když tělo zemře, duše (označovaná shinigami jako plus ) by se měla přesunout do Soul Society . Zádrhel nastává tehdy, když je duše připoutána ke skutečnému světu pro jakékoli důvody. Tehdy bloumá po světě s přetrženým řetězem (já je zvu nenaplněnými).
Ovšem ne každá duše to snáší dobře. Proto se přirozeným procesem (postupné zahořknutí), kdy jim rezaví a mizí řetěz, až zbude jenom díra, nebo méně přirozeným (unesením hollow ) mění na prázdného. Ten sám zosobňuje to nejhorší, co může v duši být. Zášť, bolest, nenávist a hlavně neutuchající hlad-žízeň po naplnění, kterou se pokouší uhasit nějakými těmi plusky , co bloumají po skutečném světě. Nebo dušemi, které ještě dlí v tělech, ale mají silné reiatsu (= duševní sílu); ta je také hlavním a snad i jediným stavebním materiálem Soul Society.


Divize Soul Society


Jelikož shinigami nejsou žádná neorganizovaná banda, logicky se stávají pečlivě organizovanou bandou. K boji používají speciální katany - zanpakutou . Jejich úžasná síla spočívá v tom, že mají „svou vlastní hlavu“ a to, do jaké míry shinigami tu svou ovládá, má výrazný vliv na jeho postavení v Soul Society.
Ta se dělí na 13 divizí, kdy každá z divizí má určitou oblast, o níž se zajímá, a také svého kapitána (= taijo) a vícekapitána neboli zástupce. Kapitáni jsou povinni chodit na porady, kde se řeší situace typu „Vnikl nám sem Kurosaki Ichigo, co budeme dělat?!“. Na post kapitána se však nedostane ledaskdo. Jednou z podmínek pro právoplatné zvolení do funkce je umět schopnost bankai, což je pokročilé uvolnění zanpakutou, které pokaždé provází nějaká velkolepá podívaná. Je tu však i další možnost, jak se stát kapitánem a tou je vyzvání a (drastické) zabití kapitána předchozího. Všemu velí kapitán první divize, starý pán, který rozhodně není tak vetchý, jak vypadá.


Hollow: „Jsem doma!“


Časem se zde objeví i Ueco Mundo. Svět hollow, který se nachází mezi skutečným světem a Soul Society. Je to vesměs nehostinná pustina, o které se dozví více vytrvalci, kteří shlédnou díly nad stovku. Vysvětlí se zde problematika a vývoj hollow a různé další počiny a činy.


Muzikál, z něhož se jde do kolen


Ano, i tak se dá nazvat pokus o Bleach muzikál, kde se o zpěvu dá hovořit s přivřenýma očima. Ale skutečně aspoň se člověk pobaví a musím uznat, že některé věci vyřešili hodně vynalézavě.

Zde pro zvědavce.


Závěrem


Je skutečně těžké vyprávět příběh, který ještě neskončil a snažit se nevyzradit příliš mnoho těm, co jej ještě neznají. Tady sepíšu pár kladů a záporů anime.
+ Spousta zábavy, relativně nesložitých úvah, akce, pěkných příběhů
+ Humor
+ Rozmanitý a složitý svět, důmyslně propracovaný
- Příliš roztahované a někdy dokonce váznoucí (zkrátka komerce)
- Nekvalitní překlad do CZ (Výš? Ne, nevým. Ale chtěl bysem.)
- Odklonění od hlavní linie příběhu (Bounti, nový kapitán)

Ze stránek Calime.CZ www.calime-cz.wz.czJisté údaje jsou čerpány z anglické Wikipedie. "Obrázky" jsou z databáze www.mangacesky.wz.cz

4.78261
Průměr: 4.8 (23 hlasy)