SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Tōshirō Hitsugaya

Hitsugaya Tōshirō - 日番谷 冬獅郎


jméno v originále: 日番谷 冬獅郎
datum narození: 20. prosince
věk: neznámý
karma: kladná
funkce: Shinigami, kapitán 10. divize, dříve 3 místo 10. Divize
vztah: Gotei 13, Soul Society
výška: 133 cm
váha: 30 kg
Pokožka: Tmavá
oči: tyrkysové
vlasy: krátké bílé
partneři: Rangiku Matsumoto
bývalí partneři: ......
Blízcí: babička (neznámá)
operativní základny: Seireitei, Soul Society
Zbraň: Zanpakutō
japponský dabér: Romi Park
americký dabér: Steve StaleyPopis:


Toushiro je velmi malý a mladě vypadající kapitán, který nosí tradiční shinigami uniformu a kapitánské haori. Okolo ramen má zelenou šerpu, která slouží k tomu, aby mu udržela meč na zádech.
Také je velmi seriózní. Je pravý opak jeho poručnice Matsumoto. Ale i přesto k sobě mají velmi blízko. Toushiro je velmi schopný velitel týmu a snadno se rozčílí. Hlavně kvůli těm, kteří se ulívají nebo na sebe zbytečně přitahují pozornost. Nejvíc nenávidí, když ho někdo považuje za dítě, říká mu prcek, nebo mu říká, že ještě chodí na základní školu. Také nenávidí léto a horké počasí.


Ostatní shinigami a dokonce i jeho nepřátelé se Toushirovi často smějí. A přestože mu to nesmírně vadí, toleruje to a věnuje se svým povinnostem. Také mu vadí, když ho někdo oslovuje křestním jménem. Vždy ho opraví slovy: " Jsem kapitán Hitsugaya." On sám ostatní oslovuje jejich příjmením. Jediná Hinamori mu odmala říká Shiro-chan, což ho nesmírně štve. Kapitán Ukitake mu zase dává vždy nějaké sladkosti. Když se zeptal proč, odpověděl, že oba jsou "Shiro-chan" a taky proto, že oba mají bílé vlasy.


ŽIVOT:
Když byl malý, žil v 1. distriktu západního Rukongaia, se svou babičkou a Hinamori. Hinamorini kamarádi se ho báli, jediní kdo ne byli Hinamori a jeho babička. Jeho osobnost byla údajně "studená jako led". Nebo si alespoň myslel, že je, a často uvažoval, jestli to tak je kvůli jeho vzhledu či postoji. Jako malý byl taky tak trochu spratek, který jí rád melouny a dělá si srandu z Hinamori. Přesto to jsou dobří přátelé, a Toushiro měl vždy pocit, že musí Hinamori chránit.
Podrobnější popis se můžete dočíst ve spoileru.Zajímavosti / Schopnosti / Techniky:


ZANPAKUTOU:
- Toushirovo Zanpakuto se jmenuje "Hyourinmaru" a je to Zanpakuto, jehož štít u držátka je ve tvaru hvězdice. Tento meč je dlouhý 1,4 metrů, což znamená, že je tak velký jako Toushiro, proto ho musí nosit na zádech. Když ho však strčil do pochvy, zkrátí se na délku 1,2 metrů. Duch Hyourinmara je obrovský ledový drak. Předtím než se Toushiro naučil ovládat své Reiatsu ho strašil ve snech, kde se mu přimlouval, ale Toushiro mu tehdy nerozuměl. Hyorinmaru je považován za nejsilnější ledový meč v Soul Society a Toushiro může vytvářet led, aniž by měl k dispozici vodu. V zhmotnělé podobě je Hyourinmaru muž s jizvami křížem přes obličej.


Shikai: "Hyōrinmaru" (Lední prstenec nebo Mražený úplněk)
- uvolňuje ho frází "soten ni zase" (svrhni ledové nebe) a způsobí, že z čepele vyjde led ve tvaru srpeku a trefí nepřítele.
Také může kontrolovat vodu a led a pomocí nich vytvořit tvar čínského draka. Umí vytvořit jakýsi vodní vír, který následně zmrazí a pošle na nepřítele. V případě, že je v Soul Society a není limitován duševní silou, dokáže neomezeně tvořit ledového ještěra. Pomocí něj dokáže kontrolovat počasí, vytvořit sněžný vír kolem svých přátel a tak je ochránit. Na ručce Hyoruinmara je řetěz, na jejímž konci je srp, kterým také může trefit nepřítele.


Bankai: "Daiguren Hyōrinmaru" (Obrovský karmínový lotos, ledový prstenec)
Spočívá v tom, že led obroste jeho ruce a nohy a vytvoří mu křídla a ocas, čili jej změní na ledového draka. Techniky jsou například, že zmrazí nepřítele na dálku ledem, který sahá od jeho meče a následně na to je schopný tento led rozbít spolu s nepřítelem. Dále může vytvořit ledové tyče kolem nepřítele, které se k němu přibližují a rozmačkají jej. Toushiro však tuto techniku nerad používá, protože je třeba hodně času na přípravu. Dále je Toushiro schopen použít svá křídla jako štít, který ho chrání před útoky nepřítele. Také umí znovu vytvořit ledového draka jako při Shikai až na to, že nemá hlavu jako při Shikai. Nad jeho Bankaiem se vznášejí 4 čtyřlístkové fialové ledové květinky. V případě, že zmizí všech 12 lístků, zmizí i Toushirov Bankai. Avšak, když je blízko něj voda, může tyto kytičky neomezeně obnovovat. Umí měnit vodu na led a vytvářet neomezené množství ledu. Také umí ovládat počasí tak, že z něj sněží led a když se 100 kousků tohoto ledu dotkne nepřítele, zmrazí ho na sloup a nepřítel zemře.


ZAJÍMAVOSTI:
- Z jídla má nejraději "amanatto" (japonské fazole obalené cukrem). Dělá je jeho babička, která mu je jednou za čas pošle do jeho jednotky. Naopak nemá rád pražené tomel.
- V dětství byl považován za mladého génia, nepřekonatelného šampiona. Velmi tvrdě pracoval s tím, že čím dříve něco dokončí, tím déle si pak může zdřímnout. Věří totiž, že když děti dobře spí, rychleji narostou. Všichni podřízení vědí, že se řídí tímto heslem, ale nikdy to před ním nezmiňují, protože by se naštval.
- Toushiro byl zvolen nejpopulárnější postavu a jeho Zanpakuto Hyourinmaru za nejpopulárnější Zanpakuto. V manze, když oslavoval s Hinamori, Aizenem a Matsumoto narozeniny, pozorovali ohňostroj a v duchu si říkal: "Všichni jsme jako ohňostroje. Stoupáme k výšinám, záříme a vždy kráčíme vlastními cestami a jsme si čím dál vzdálenější. Tak, až ten čas přijde, nezmizme jako ohňostroje a zařme dál.... NAVĚKY"
- Při svém boji s Ichimaruem, mu Ichimaru řekl, že je ztělesněním nebeského strážce, který se reinkarnuje každé několikáté století.


PŘEKLAD JMÉNA:
jméno Toushiro doslovně znamená "syn zimního lva", nebo též "draka".Dodatek/Názor autora:Spoiler!!:

4.666665
Průměr: 4.7 (3 hlasy)