SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Ushio & Tora OAV

Obaly série z roku 2003-DVD (levý) a 1998-VHS (pravý)

Originální název: Ushio to Tora (うしおととら)
Anglicky: Ushio and Tora
Na motiv: Ushio to Tora od Kazuhiro Fujity
Žánr: současnost, nadpřirozeno, horror, magie, démoni, akce, komedie
Délka: 10 + 1 omake
Vydání v Japonsku: OAV 1 (1992-1993; 6 episod), OAV 2 (1993, 4 epizody), OAV 3 (1993, 1 epizoda)
Vydání v USA: ADV Films; VHS 5 kazet (1998+), 2 DVD (2003, 2008)

Info:

Krátká OAV série na motiv stejnojmenné mangy. V Japonsku bylo vydáno v letech 1992 až 1993. V Americe se anime objevilo až v roce 1998 a bylo vydáno na 5 VHS kazetách. Nejnověji se objevilo na 2 DVD v kompletní podobě a to v letech 2003 a 2008. Jen tak pro zajímavost, 1. VHS obal nesl text „Můžete se vsadit, že to nebyl pes, kdo mu sežral domácí úkol.“ (obrázek nahoře) a na DVD boxu z roku 2003 je text v podobném znění „Některé rodiny mají ve skříních kostlivce, ale nebudete chtít věřit tomu, co má tahle rodina ve sklepě.“ (obrázek nahoře).

DVD vydání obsahuje duální audio (angličtinu a japonštinu) a anglické titulky. V téže edici byly na discích přítomny dva bonusy. Omake epizoda a ADV Outtakes, což je šestiminutový střih skrz celé OAV, který obsahuje různé dabérské vylomeninky.
Anime celkem věrně kopíruje mangu a obsahuje několik prvních příběhů v jiném pořadí. Jedna z episod byla exkluzivně vytvořena pro OAV (tedy nenašla jsem zatím její manga předlohu). V polovině každé epizody je „vsuvka“, tedy taková ta otravná pauza, která se objeví, když je to nejnapínavější. V jiných anime ji budete přeskakovat, v tomto ji budete očekávat. Každý díl totiž má svoji vlastní a pokaždé je úplně jiná. Roztomilí chíbíci budou dělat různé vylomeniny, které se občas budou vztahovat k aktuálnímu dílu.

V animaci jistě poznáte starší styl, který však v současné novotě kouzelně okouzlí a bude potěchou pro vaše oko. Design postav je jednoduchý. Hlavní hrdina svým vzhledem připomíná Yusukeho Yurameshiho z Yu Yu Hakusho a Asako je jako Keiko ze stejného anime. No, nedá se říct, že by design postav byl bůhví jak originální, ale také se nedá říct, že by to bylo až na tak velikou škodu. V příběhu jde o jejich dobrodružství, než o jejich vzhled.

Anime je plné akce a souboje jsou svižné, rychlé a nejsou zbytečně dlouhé. Obsahuje také dost zábavných a legračním momentů stejně tak jako jiných plných krve. Anime je proto určeno divákům minimálně 13+. Určité části jsou pozměněny nebo úplně vystřiženy a to většinou z důvodů, že se jednalo o důležité zdělení, které posouvalo příběh dál.

Hudba je prvotřídní úrovni, opening ani ending nikoho nezklame. Mě osobně se líbí víc druhý, ale i první má něco do sebe. Sem tam zazní i hudba na pozadí, ale ani ta nijak neruší celkový dojem a hezky vše podbarvuje.
Dabing také není nejhorší. Osobně jsem poslouchala anglický a nemyslím si, že by nějaký hlas výslovně neseděl.

Můj osobní názor: Fantastické! Je to ten typ anime, který vás dokáže vcucnout a vy se ho nepustíte, i kdyby se vás snažil sebevíc vyzvracet. Najdete tam sice stará dobrá klišé, ale řekněte, které anime je 100% originální a úplně bez klišé? Takových je opravdu málo. Vzhledem ke své délce ho lze brát i jako anime k relaxaci, manga je však už mnohem větší sousto. Bohužel i přes značný úspěch mangy nevznikla pořádná anime série.

------ OP/ED ------

Opening: Brave fighter (Yasu; epizody 1-6), Born to be Wild (Shinya Iguchi; episody 7-10)
Ending: Dear My Best Friend (Nozomu Sasakai; epizody 1-6), Someone is Aiming You (Nozomu Sasaki, epizody 7-10)

------ Ukázky z anime: ------

______________________________________________________________

Avatar: Anime Avatar Maker
Seznam povídek

0