SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Chrno crusade - recenze


Info:
Autoři: Daisuke Moriyama
Originální název: Chrno Crusade,
Název ve znaku:クロノ クルセイド(Kurono Kuruseido)
Počet knih: 8
Počet dílů: 24
OVA, filmy: …..
Délka jednoho dílu: 23 min.
Rok vydání mangy: 1998 – 2004
Vydavatel: Kadokawa Shoten
Rok vydání anime: 2003-2004
Režisér: Yū Kō
Studio: Gonzo
Žánry: Akční, Romantický, Fantasy, Drama


Popis:
Takže máme tady něco, co jsem viděla už před delší dobou, ale zůstalo to ve mně hluboko zakořeněné čili „Chrno Crusade (anglicky Chrono crusade)“. Tohle anime je u mě na top 10, takže doufám, že tahle recenze vyjádří veškeré city, které k tomuto anime mám (ani se nezmiňuji o tom, že jsem z toho byla tři dny úplně hotová).
Dvacátá léta 20. století v této době v Americe je velice populární vyvolávání ďábla a satanismu, v roce 1928 se věci vymknou z rukou .
Řád sv. Magdalény, který byl vytvořen 100let před začátkem tohoto období bojuje proti veškerým věcem, které díky své nerozumnosti a nudě lidé vytvořili.
Do tohoto řádu patří i sestra Rosette (Na jeptišku hodně trhla no a... to posoudíte sami) má dost problémů, protože každá její akce skončí výbuchem a hromadou sutin. Rosette pomáhá velmi silný démon se zapečetěnou silou dostatečně silný na to, aby spolu byli destruktivní dvojkou. Dej bůh když někdo Rosette ublíží, nebo jí něco udělá.
Časem k sobě do týmu v boji proti zlu přiberou ještě Aze Mariu, která je posel boží a hodně velké nemehlo (mě si tento ufňukánek teda nezískal). Vždy když zpívá, narostou jí křídla a léčí lidi. Vzhlíží se v Rosette a jednou chce dělat to samé co ona. Pak tu je ještě jedna hrdinka čarodějka... Nezlobte se na mě, ale vypadlo mi jméno >_< Nejdřív Chrna nenáviděla, pak jí přestal vadit.
A k tomu důležitému, Rosetta má kolem krku takový budík díky kterému kontroluje Chrnovo sílu. Když ho odjistí, Chrno se promění do své pravé podoby (fešák!), nesmí tak ale zůstat dlouho, protože tento budík vysává z Rosetty život a dává ho jako sílu Chrnovi (nemá rohy, moc sem to nepochopila) . Takže z toho plyne, že čím déle je Chrno ve své podobě, tím míň má Rosette života...Což udělalo ten nejsmutnější konec ze všech konců.
Abychom neopomenuli nádech děje, Rosette hledá svého bratra, který má Chrnovi rohy Laughing out loud
Dál už nic neřeknu, dost jsem toho prozradila. Rozhodně se koukněte, je to vážně úžasné anime ale i přesto dávám 7/10, byly tam nějaké ty pochybnosti.

5
Průměr: 5 (5 hlasů)