SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Witchblade

Takže po dlouhé době vám přináším novou recenzi! Je o anime nad, kterým jsem dnes zůstala vzhůru bez jakýkoliv oblbováků do 3 do rána a díky bohu, vůbec jsem toho nelitovala. Možná že
vy kteří na můj blog chodíte častěji víte, že nemám ráda anime, či mangy, u kterých snadno odhadnete konec. Možná že u Witchblade některé věci předvídat můžete, ale řeknu vám...většina vás zaskočí jako Yeti ve skříni.

Píše se 22. století a Tokio se vzpamatovává z velkého zemětřesení před 6 lety. Po zemětřesení byla z trosek jedné budovy, která stála přímo v epicentru, zachráněna žena s dítětem. O šest let později se vrací zpět i se svou dcerou. Jmenuje se Amaha Masane a její dcera Rihoko. Amane si nepamatuje na nic před zemětřesením, vlastně si ani nepamatuje jestli Rihoko porodila. Masane a Rihoko utíkají před tzv. NSWF (National Scientific Welfare Foundation), která slouží podobně jako naše sociálka. Bohužel tahle sociálka je pěkně uhání a chtějí Rihoko dostat za každou cenu jak se zdá. Rihoko odvedou a zoufalá Masane za nimi uhání v ukradeném policejním autě. Je zatčena a hozena za katr než se zchladí. Jenže ouha, v té samé "ubytovně" je jeden pošuk, který řve, že spáchal řadu hrozných vražd jakmile ucítí přítomnost Masane dočista zešílí a promění se v stroj, který jí chce zabít. Zatím co si kolem dělá stroj jatka Masane leží v křečích díky svítícímu náramku, který na její ruce nikdy nebyl. Promění se v obrněnou bojovnici a doslova rozseká stroj na kousíčky. Rihoko uteče od NSWF a Masane, která se zhroutila někde na ulici, se probudí v neznámém pokoji, zjistí že je v 2 největší firmě na výrobu zbraní Douji a ten náramek je WITCHBLADE nejsilnější zbraň na světě. A tak to začíná dámy a pánové a pořádně se držte, protože to bude házet.

O Witchblade jsem už někde četla ale nikdy mě to nenadchlo natolik abych se na to mrkla, jenom obří poprsí hlavní hrdinky mi mírně vařila krev. Pak jsem ale na OZ přečetla recenzi a hodnocení 9.9 bylo natolik usvědčující, že jsem se na to prostě z hecu mrkla. A chybu jsem neudělala po pomalém rozjezdu mě tohle anime naprosto okouzlilo, a věřte že zadržovat kolem půl jedné hlasitý smích je takřka nemožné. Pak ve tři hodiny hýkání, doufám že to nikdo neslyšel protože konec mě absolutně rozmašíroval, ale ne tak jako třeba Chrono crusade u kterého jsem hlavní hrdiny oplakávala tři dny v kuse a půl roku jsem nemohla vidět ani náznak, ale tak nějak pěkně. Co bych ale vytkla tak byly opening a ending, no první op byl sice celkem dobrý dobrá hudba ale jinak to odflákli. Pak minulost hl. hrdinky 24 dílů jsem se třásla jak to teda je s tou její minulostí a oni se toho jen lehce dotkli a nic, tím způsobili že se pořád ptám jak se Masane vůbec dostala tam kde byla s cizím dítětem v náručí a s witchbladem na ruce?! (cizí dítě se objasní později). Koho musím prostě zmínit je Maria, jedna z druhé strany, ze začátku byla otravná ale potom ^.^ ach tak dokázala chladně zabít svého otce.

Jinak Witchblade vám vřele doporučuji pokud máte chuť na akci, napětí, trošku té romantiky a velké lásky mezi matkou a dcerou. Taky je tam pár hoodně vtipných episod tak neváhejte a mrkněte se na hl. hrdinku s gigantickými prsy a její nadprůměrně dospělou dcerou, která mi občas pila krev.

5
Průměr: 5 (4 hlasy)