SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Popis

Full metal alchemist

Alternativní názvy: FMA, Alchemist of Steel
Země vzniku: Japonsko
Manga: Hiromu Arakawa
Rok vydání mangy: 2001
Vydavatel: Square Enix
Režie: Seiji Mizushima
Epizod: 51 (+ film a OVA)
Rok vydání anime: 2003
Studio: MBS-TBS, Animax
Žánry: Shonen, drama, fantasy, akční, dobrodružný, thriller
OVA, filmy: Reflections Special, Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shambala (film)
Délka jednoho dílu: 24 minut (série), 56 minut (speciál), 105 minut (film)

Anime nám přináší paralelní svět k tomu našemu, ve kterém došlo nejen k rozvoji techniky, ale také alchymie, která se pro mnohé stala nedílnou součástí každodenního života. Poznámka: pod pojmem "Alchymie" se radši moc nezamýšlejte a nechte svoji představivost trochu přehnat to, co o tomto slově dosud víte. Neznamená to totiž jen snahu stvořit zlato atd., jde tu o to, že díky chemickým reakcím se hmota může změnit v jinou hmotu, tudíž alchymisté, kteří dokáží provozovat tuto tzv. alchymii, dokáží celkem bizardní kousky.

Celý příběh se točí okolo životních osudů Edwarda a Alphonse Elricových. Ty opustil otec, který byl alchymistou, když byli ještě velmi malí a od té doby žili chlapci jen s matkou s tím, že starší Edward svému otci nikdy neodpustil, že od nich odešel, i když měl nejspíš své důvody. Nicméně žijí celkem šťastně a najdou i své zalíbení v alchymii, ve které byl jejich otec tak dobrý. Jenže pak jejich matka zemře...

Celí zrdceni tím, že už jejich matka nežije, se odhodlají k něčemu, co je v alchymii zapovězeno - přivést matku zpět k životu. Problém je ovšem v tom, ža tato tzv. lidská transmutace se ještě nikdy nepovedla a jen málo z těch, kdo se o ní pokoušeli, zůstali naživu. Ani bratrům Elricovým se to nepovede. Ed ztratí pravou ruku a potom ještě levou nohu, když se snaží zachránit Ala, který by jinak zemřel úplně. Výsledek je zhruba takový - Ed skončil s mechanickou rukou a nohou a Al, který přišel o celé tělo, z toho zbyla jen duše, která nyní přebývá v železném brnění. Oba se tedy rozhodnou, že najdou způsob, jak získat zpátky svá tělo(resp. jedno celé tělo, nohu a ruku) a dostávají se tak do víru událostí a skutečností, o kterých předtím netušili, ale které byly vždy součástí jejich života.

Hlavním předmětem jejich hledání způsobu, jak se opět vrátit do normálu, je tzv. Filozofův kámen(Kámen mudrců). Ten má být velmi mocný a s jeho pomocí se dá údajně uskutečnit cokoliv. Ovšem to Ed a Al nevědí, že nejsou jediní, komu o kámen jde. Vlastně jak se postupem času dozvídáme, nevědí hodně věcí...

______________________________________________________________

ááááááájem....SMILEY PIG ....chňo chňo

I LOVE UCHIHA SASUKE

4.555555
Průměr: 4.6 (9 hlasů)