SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Popis


Autoři: Katsura Hoshino
Alternativní názvy: Grayman, DGM
Počet knih: neukončený
Počet dílů: neukončený
OVA, filmy: žádné
Délka jednoho dílu: 23 minut
Rok vydání mangy: 2004
Vydavatel: Jump Comics
Rok vydání anime: 2006
Režisér: Osamu Nabeshima
Studio: TMS Entertainment
Žánry: Shonen, akční, komedie, fantasy, dobrodružný


Koloběh života a smrti pracuje již po tisíciletí na stále stejném principu - někdo se narodí, jiný zemře. Každý tedy někdy přijde na řadu. Je to v pořádku, ale vždy to zanechá zármutek v srdcích osob, které měly k zemřelému blízko. Duše mrtvého člověka se přenese do světa, kde jí je dobře. Uleví se jí a čeká, až se k ní její milovaná osoba na cestě života a smrti přidá. Někdy ale zármutek ze ztráty milovaného člověka je tak veliký, že se lidská duše začne zaobírat tím, jak navrátit mrtvého zpět. Tohoto zármutku využívá Milenium Earl (doslova Hrabě Tisíciletí) - tajemná postava, která nabízí lidem splnění jejich přání. Avšak duše mrtvého se dostane do takové kostry a je v plné moci Milenium Earla. A také trpí, zmítá se v zármutku a tiše pláče, že ztratila svou svobodu, svůj klid. Milenium Earl jí vždy poštve proti člověku, který jí přivolal a nechá jí na sebe vzít podobu onoho člověka. Tak vznikne Akuma - démon s duší jednoho a tělem druhého člověka. Ta duše touží po osvobození, ale není jí ho dopřáno, protože Milenium Earl jí nutí vraždit a ničit svět.

Ale jistá naděje tu je - Exorcisté. Tito lidé mají schopnost spolupracovat s nějakou Inocence. To je substance, která má nejrůznější podoby a možnosti útoků, obrany a dalšího využití. Inocence si vybírá svého ,,majitele" a nikdo jiný se s ní nemůže synchronizovat. Exorcisté se sdružují v jakési společnosti, která je vysílá do míst, kde jich je třeba. Ale Milenium Earl je silný, má mnoho spojenců a svět padá do záhuby. Přesto tu je naděje, naděje že se najde někdo, kdo by byl schopný Milenium Earla zničit…
Allen Walker je asi patnáctiletý, trochu podivný chlapec, co je na cestě do sídla Black Order (organizace sdružující Exorcisty) aby se stal právoplatným exorcistou a mohl si splnit svůj sen - pomoci zachránit svět od záhuby.

Hned jak tam přijde začnou první problémy. Jelikož je prokletý (přesný důvod se dozvíme později) má nad levým okem výko, kterým může poznat Akumu od normálního člověka a vidět uvězněnou duši, pentagram - značku Akum. A kvůli ní spustí takový robot poplach a bude na Allena vyslán Kanda, aby ho zničil. Pak se všechno vysvětlí a Allen je přijat. Zanedlouho dostává svou první misi v Italském městě Matel a to rovnou s Kandou, který ho opravdu nemá rád…
Allen prochází spoustou misí, na kterých ničí Akumy a osvobozuje duše nebo hledá Inocence. Samozřejmě není na své cestě sám - seznamuje se s velkým množstvím více či méně důležitých lidí a společně s ním odhalujeme dílky skládačky, která by nás měla dovést k pochopení celého systému. Svět Akum, Exorcistů, Millenium Earla a jeho tajemných a nebezpečných spojenců z Noahova klanu je propleten spletitou sítí souvislostí a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch.

______________________________________________________________

ááááááájem....SMILEY PIG ....chňo chňo

I LOVE UCHIHA SASUKE

4.9
Průměr: 4.9 (10 hlasů)