SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Popis

Japonký název: キディ・グレイド
Anglický název: Kiddy Grade
Český název: Kiddy Grade (Dívčí četa)
Rok vydání: 2002
Formát: TV
Počet dílů: 24
Žánr: Akce, Drama, sci-fi
Studio: GONZO


Kiddy Grade se odehrává v budoucnosti, kdy lidstvo osídlilo vesmír. Byla založena Globální Unie, která má dohled nad všemi členskými planetami. A kvůli bezpečnosti a pořádku v obchodních záležitostech byl vytvořen G.O.T.T. (Mezigalaktická organizace trhů a tarifů). Jeho úkolem je chránit mír v galaxii. Vysílá proto do akcí členy nadané zvláštními schopnostmi a ti pak řeší zadané úkoly. Hlavními hrdinkami KG jsou právě takové ES členky- Eclair a Lumiere. Oficiálně pracují v recepci G.O.T.T.u, ale neoficiálně jsou jeho stínovou jednotkou.

Celý seriál se ze začátku tváří jako odlehčená akční komedie. Hodně tomu napomáhají vtipné dialogy a jednoduchá zápletka. Jenže po několika dílech člověk zjistí, že zápletka je mnohem složitější a hlavní hrdinky sice vypadají jako nevinní andílci, ale určitě to nejsou nezkušené dětičky. Naopak, každá z dívek má svou minulost, která rozhodně není růžová a ony musí přijít na to, jak se s ní vyrovnat. Kiddy Grade určitě patří k nejlepším anime, co jsem viděla. V seriálu se stále něco děje, je plný napětí a musíte ho dobře sledovat, abyste pochopili, o co zrovna jde. Všechny postavy jsou dokonale vykresleny, mají své klady i zápory. Navíc se v průběhu seriálu vyvíjejí, jak svými schopnostmi, tak emocionálně. Člověk brzy zjístí, že není všechno tak, jak se zdá. Kromě akce tady člověk najde i hlubokou psychologickou zápletku.

A ještě jedna věc povznáší Kiddy Grade mezi nejlepší anime. Hudba. Celý seriál je doprovázen nádhernou hudbou. Dramatická hudba při soubojích, smutná hudba při citových scénách. A opravdu nádherná je melodie ve chvílích, kdy Eclair řeší morální dilema. Ta je doopravdy dojemná. Ještě se musím zmínit o úvodních melodiích. Zvlášť pěkný je ending, písnička je nežná a pomalá, a k tomu je nádherná grafika. A když už jsme u hudby - dabérky Eclair a Lumiere nazpívali k seriálu každá jednu písničku. U Eclair je to jakási ukolébavka, která vás dojme až k slzám. A v části, kdy si Lumiere vzpomíná na svou minulost, zní zase její písnička. Ta je doopravdy smutná a člověk teprve pochopí, jak těžké musí být žít věčně a vidět věci, se kterými nemůžete nic dělat. Tyhle dvě písničky považuji za jedny z nejkrásnějších melodií KG.

______________________________________________________________

ááááááájem....SMILEY PIG ....chňo chňo

I LOVE UCHIHA SASUKE

5
Průměr: 5 (1 hlas)