SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Novinka

Z jakého kraje jste?


Pro lepší přehlednost je zde obrázek s ohraničením daných krajů ČR Smile

Týdeník AM (20.5.-26.5.19)

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player
Drazí návštěvníci AM, ...
Dneska 24.5.2019 začíná Animefest! Víkendová akce pro milovníky
anime, mangy, doram, her a další. Kdo jede, tak si to tam užijte,
a třeba navštivte anime bar Smile
Raishuu made matta ne "らいしゅう まで まった ね" Grade

TNT - Translators Nice Team

Letíme do Japonska

Dneska mě tak napadlo, že bych mohla napsat o tom, jak se vydat do Japonska, obzvláště pro někoho, kdo třeba ještě letadlem neletěl, nebo neabsolvoval nějakou delší cestu.
Při kupování letenek doporučuju prohlížet stránky přes Google inkognito kartu. Neukazuje vám to pak vyšší ceny, když danou destinaci vyhledáváte podruhé. Mě se osvědčila stránka Student agency, kde to přesně najde lety+odlety v dny, které si zvolíte, a taktéž to seřadí ceny od nejlevnějšího. Platit se tam dá kartou, a letenka vám přijde do emailu.
A na kolik taková sranda vyjde? Já jsem si například kupovala letenku vyloženě ze dne na den, a vyšla mě na nějakých 14,000kč. Pokud si chcete zakoupit letenku dopředu, třeba s odletem za 5měsíců, vychází to skoro stejně, vyjímkou jsou letenky během sezóny, což je tak červenec-srpen, kdy bývají dražší (ten rozdíl bývá 2-3,000kč). Tyhle letenky jsou i zpáteční, protože s pasem či turist. vízem vždycky musíte mít zpáteční letenku. Pokud nemáte zpáteční letenku, nemusí vás vpustit do země (což samozřejmě neplatí v případě, že máte nějaké pracovní či jiné vízum). Jednosměrná letenka není o polovinu levnější, vychází tuším okolo 11.000kč.

Týdeník AM (13.5.-19.5.19)

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player
Drazí návštěvníci AM, ...
Dneska vás pouze navnadím na zprávu od Sel,
velké novinky mají vyjít do 5 dnů.
Bedlivě sledujete náš web, máte se na co těšit Shy
Raishuu made matta ne "らいしゅう まで まった ね" Grade

TNT - Translators Nice Team

Škaredé Káčatko - Novinky!!
Dorama Titulky

Gonjiam

Překladatelská skupina: 
Škaredé Káčatko

Natushi - Novinky!!


Ženské problémy a dotazy~

Dneska teda musím ženské půlce přiblížit, jaké to tu je, když se dostanete do jistých situací ~
Japonsko pořád jede v takovém tom oldskůl stylu, a to se odráží na věcech, které jsou pro nás jako pro Evropanky naprosto normální.
První krize pro mě vyvstala s první periodou. Pokud jste zvyklí na vložky, tak jste v pohodě. Vložek je tu opravdu hromada, a není problém koupit různé velikosti či druhy. S tamponama je to už horší. Je to proto, že ony prý místní slečny nejsou zvyklé na tampony, a nosí to pouze při nějakých extra speciálních příležitostech. Není to tak, že by se tu tampony nedaly koupit - dají, ale jsou kurevsky drahé. Já jsem si přivezla opravdu velkou zásobu z česka - asi 10krabiček. Tady totiž jedna ta krabička vyjde na něco přes 1000jenů, je tam všehovšudy 8-10 tamponů, a všechny jsou s tím příšerným plastovým aplikátorem. Pro mě, jako pro někoho kdo má periodu fakt skoro sedm dní je to šílená cena, protože 1000jenů je něco přes 200czk, a tak jsem si říkala, radši si přivezu z česka, protože menstruovat za 400-500czk každý měsíc se opravdu nevyplatí.
Komické je, že když si někde tampony či vložky koupíte, tak vám to v obchodě ještě pro jistotu zabalí do papírového sáčku, aby někdo náhodou neviděl, že právě máte své období.
Druhý problém nastává, pokud potřebujete sehnat antikoncepci. Já jsem si přivezla antikoncepci z UK, kde to fungovalo tak, že si prostě přes internet objednáte, jaké prášky chcete, a za dva dny je máte ve schránce. Žádná prohlídka, nic, rychlý systém.

Týdeník AM (6.5. - 12.5.19)

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash PlayerTýdeník AM


Drazí návštěvníci AM, ...
Pokus se chystáte do Brna na výstaviště na Animefest,
máte možnost pomocí kvízu zjistit jaká frakce
se k vaší osobnosti nejvíce hodí. Letos přichystali organizátoři
tyto čtyři frakce : Rytíř, Patron, Živel, Vědma.
Mně to doporučilo Patrona, kvíz najdete zde
Raishuu made matta ne "らいしゅう まで まった ね" Grade

TNT - Translators Nice Team

Bydlení, nájem, a jak to chodí u nás ve městě

A dostáváme se k otázce bydlení a k tomu, jak to u nás ve městě chodí~
Když se rozhodnete přestěhovat do Japonska, prvním bodem je sehnat si dům nebo byt. Co jsem tak slyšela, místní moc nechcou pronajímat cizincům, ale jsou nějaké webové stránky, kde se zaměřují přímo na pronájmy pro cizince. Já s tímhle zkušenosti nemám, takže nevím, ale prý je normální, že s váma třeba nějaká místní realitka nebude komunikovat jen proto, že nejste japonec.
My jsme náš domek našli úplně náhodně - nechtěli za pronájem moc, bylo to blízko do centra a k moři, a já jsem vždycky byla typ spíše dům, než byt, takže bylo rozhodnuto. A byty tady nejsou moc velké, tudíž je domek rozhodně lepší - máte víc prostoru atd.
Problém nastává v případě, jestli máte kočku - oni moc nechcou pronajímat lidem s kočkou, protože to škrábe stěny a dřevo (u nás v domě máme taky nějaké místa poškrábané, jak tu kdysi bydlel někdo, kdo měl kočku). Pes jim nevadí. Já kočky fakt nemusím - s mou drahou polovičkou jsme pejskaři, takže bod pro nás.
Velká výhoda je, že pronajímatelům taky nevadí, že kouříte. V UK bylo skoro nemožné sehnat na pronájem dům nebo byt, který je smoking friendly, ale tady jim je většinou šumák, jestli hulíte vevnitř.

Syndikovat obsah Syndikovat obsah