SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
AOYAMA Gosho

jméno: AOYAMA Gosho
orig. jméno: 青山 剛昌
pohlaví: muž
datum narození: 21. červen 1963
místo narození: Daiei, Tottori, Japonsko
znamení zvěrokruhu: Blíženci
krevní skupina: B

Aoyamo byl génius na kreslení už malý. Když byl ve třídě 1 (v základní škole), jeho obraz "Yukiai war" vyhrál soutěž a byl zobrazen na Tottori Daimaru Departmen Store. Odmaturoval na střední škole Ikuei High School. Po absolvování střední školy, studoval na Nihon University College of Art v Tokyu. Během svých univerzitních let (zima 1986), vstoupily Aoyamovi komiksy do soutěž pro prváky a vyhrál, což byl začátek pro jeho kariéru jako manga umělec (mangaka) a autor, stejně jako mezníkem jeho života.

Aoyamova debutová práce byla Chotto Mattete, publikované v týdeníku Shonen Sunday v zimě 1987. Krátce po tomto, bylo Magic Kaito zveřejněno ve stejném časopise.

Na počátku 90. let, další příběh uvádí Aoyamo tentokrát s názvem Yaiba. Tento 24-volumová manga vyhrála Shogakukan Manga Award za shōnen v roce 1993. Získal Cenu Shogakukan Manga podruhé v roce 2001, pro Detektiv Conan.

Dne 5. května 2005 se oženil se známou herečkou a zpěvačkou Minami Takayama(japonský hlas Conane z Detektiv Conan anime), ale rozvedl se s ní 10. prosince 2007.

---------------------- Tvorba:

Aoyama Gosho Tanpenshuu

Detective Conan

Magic Kaitou

Meitantei Conan VS Kaitou Kid
Meitantei Conan: Tokubetsuhen

No. 4 on Third

Tell Me A Lie

Yaiba

Některé z jeho mang si můžete anglicky přečíst na mangafox.

0