SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Hiromi Arakawa

doufám že nevadí že to mám ze svýho blogu....

Jméno:Hiromi Arakawa
Přezdívka Art:Hiromu Arakawa, Edmund Arakawa
Datum narození:8.května.1973
Místo narození:Hokkaido,Japonsko

Narodila se na farmě, kde vyrůstala společně s pěti sesterami, které mohou vysvětlit její posedlost krav. Skoro všechen svůj čas věnuje povinnostem na farmě. Samozřejmě, také ráda četla manga. Jakéhokoli druhu, ale především četla manga zveřejněné v týdením Shounen Skok a týdení Shounen neděli. Když vyrostla tak byl její oblíbený titul- Kinnikuman(Ultramana parodie)-vytvořil Yudetamago.
Po absolvování školy pracovala na farmě, a to i po dobu 7 let, než se zabývala kreslení manga. Ilustrátorka začala svou kariéru jako asistentka Hiroyukiego ETO, tvůrce seriálu Mahōjin Guru Guru. Od roku 1996 do roku 1997, pod pseudonimem Edmund Arakawa-remíxu yonkoma pro parodující hry,které tam byly hlášeny. Vletech 1997 a 1998, spolu s několika přáteli z odvětví se označila jako doujinshi(fanouška manga) z titulu SHISHI Juushin Enbu, v rámci kolektivního podpisu Huang Jin-Zou, která je vyrobena z čínských znaků, které zastupují"Golden Week".

V průběhu času začala psát své vlastní příběhy.
V roce 1999, její první významná práce, Stray Dog, vyhrála svou první cenu v devátém 21. století Shounen GanGan Award, což vedlo k profesionální publikaci v časopise Shounen Měsíční GanGan. V roce 2000, vyšly tři tituly, a to Totsugeki Tonari žádné Enikkusu, Šanghaj Youma Kikai a KONO Sora no Shita de. Stěmito třemi tituly jsou těžší extrahové pouze Shanghai Youma Kikai. Ve druhé kapitole šumění byl vydán v roce 2002 v časopise GanGan křídlo, zatímco 3 a 4 v roce 2006, časopis Měsíční Shounen GanGan.

Největší slávu jí přinesla manga kterou vydala na počátku roku 2001 Fullmetal Alchemist.
To byla její první dlouhá série, která byla zveřejněna od počátku roku v měsíční Shounen GanGan. Popularita tohoto titulu vedla k sérii animovaných filmů a her na jejím základě. V roce 2004, FMA, vítězílo v 49.Shogakukan Manga Award v kategorii shounen,čímž se stala druhou ženou v celém japonsku, které se podařila získat tuto cenu. Již dříve odbržela toto ocenění, Rumiko Takahashi, jejichž díla byla velká inspirace pro Arakawu.

V letech 2005-2006 se Arakawa objevila v mangach svých přátel. Jedním z nejdůležitějších záběrů v tomto období by mělo zahrtnovat Raiden-18 a Shouten žádné Koumori(BAT na Blue Heaven). V kontrastu k významným událostem roku 2006 by mělo být řečeno o začátku druhé řady, konkrétně Juushin Enbu (Hero Tales), v nichž jsou od ní znaky. V poslední době je řada anime na základě tohoto názvu, což svědčí o jeho veliké popularitě.

Zatímco sláva Arakawy dosáhla mezinárodního statusu, stále má čas pro práci na několika projektech najednou, a stále to vypadá, že je v počátečních stádiích velmi slibný kariéry. Její schopnost vytvořit zajímavé postavy a jejich skvělého vyprávění.Takže její díla přitahují stále více a více lidí, tudíš můžeme jen spoléhat na skutečnost, že budoucnost přinese další skvělé práce paní Arakawy.

0