SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Bystrozor 04 - Rudý večer

Hrdina kouzelnického světa se pomalu šoural domů. Západ slunce zbarvil do ruda nejen oblohu, ale i fasády domů a cestu. Ulice byla téměř prázdná až na pár stejně unaveně ploužících se kouzelníků. Právě míjel výlohu Medového ráje, která jen hrála všemi barvami a nabízela neskutečnou spoustu cukrovinek: kyselé bonbóny, polévka z netopýří krve, Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak, ledové myšky, čokoládové žabky, výbušné bonbony, šumivé bzučivky, dýňové paštičky a mnoho dalších. Harry se na chvíli zastavil a zavzpomínal, jak si poprvé, když jel do Bradavic, koupil ve vlaku celou náruč těchto sladkostí. Společně je pak s Ronem labužnicky ochutnávali. Byl to neuvěřitelný čas. Všechno mu přišlo tak nové a… magické. Pousmál se.

Odtrhl své smaragdové oči od výlohy a pokračoval ještě několik metrů, než před Džinem v láhvi uhnul do postranní uličky. Už brzy bude doma. Těšil se, až projde dveřmi a objetím pozdraví svoji ženu. Děti vypísknou a vybalí na něho okamžitě tucet informací. Navzájem se budou překřikovat, až je bude muset zarazit. Poté všichni usednou ke stolu. Merline, jak moc se těší na Ginnyinu zapečenou sekanou s brambory. Už viděl jejich domek. V oknech už se svítilo, i když to ještě nebylo tolik třeba.
Bum!

Ozvala se ohlušující rána. Harry instinktivně lehl na zem. Na svých zádech ucítil žár.

Poté, co se trochu vzpamatoval ze šoku, se znovu postavil. Zděšením se mu smrštily zorničky, když to spatřil. Jejich domek oblizovaly červené plameny, střecha se propadla dovnitř. Zatraceně, jeho manželka, Albus, Lily, James, byli uvnitř! Hrdinovi kouzelnického světa se téměř zastavilo srdce. Bez rozmyšlení se rozeběhl dovnitř.

„Ginny! Lily! Jamesi! Albusi!“ zakřičel, když zoufale pobíhal tam a sem, dle toho, jak mu oheň dovolil a hledal přeživší. Kůže ho pálila, v nose a ústech ho štípal kouř. Nemohl se nadechnout. To však bylo jedno. Nevnímal to, musel nalézt svoji rodinu. Nikde ji však neviděl. Žádné tělo zavalené trámem ani pláč vyděšeného dítěte. Zrzavá hříva Ginnyiných vlasů ztracená v rudé. Za chvíli Harrymu došly síly. Červená záře se přelila do černé.

Ztratil vědomí.

0