SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Inuyashiki - RECENZEEpizod: 11
Délka epizody: +-22 minut
Produkuje: MAPPA
Vysíláno: 13. listopad 2017 - 22. prosince 2017
Žánry: Akce, Drama, Sci-fi, Seinen, Psychologické

Nastínění děje:
58 letý Ichiro Inuyashiki je normální chlápek, který vede běžný život, jediný jeho problém jsou rodinné vztahy. U kterých se zdá jako by jeho rodina o něj nejevila zájem a bylo jim v podstatě jedno co se sním stane. Všechno změní návštěva u doktora, kde mu je diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu, podle doktora mu zbývají asi tři měsíce života. Tuto smutnou správu ani nezdělí rodině, jedniné na co se zmůže je bezcílné toulání a dumání o životě. Opět ale nastane nečekaný zvrat, když se prochází v parku se psem, za nejasných okolností je znovu zrozen jako robot. Vzhled, vlastnosti a vzpomínky mu však zůstavají.

Recenze:
Od tohoto anime jsem očekával kvalitu, ani nevím proč, tak nějak podvědomě mi něco říkalo, že tohle bude fakt dobrý anime. A nemýlil jsem se, opravdu tohle je fakt luxusní anime, které jsem po shlédnutí okamžitě zařadil do mých top 10. Jak je to možné ? Prostě miluju anime co mají nepředvídatelný děj, lehce zapamatovatelné postavy a atmosféru, která se s neobvyklou lehkostí dostane pod kůži. Taktéž toto dílo obsahuje směsku různých žánrů, které spolu báječně kooperují, po této stránce mi tam nic nechybělo. Další věc - opening, jakožto rockově založeného člověka, se mi tento opening dosti líbil, kdych měl nějaký anime music list, tak to tam už mám. Další velké plus, aspoň pro mě, je hlavní hrdina - Ichiro Inuyashiki(na obrázku dole), od první chvíle na mě působil sympaticky a tak to také zůstalo až do konce. Když už jsme u toho konce rozhodně je potřeba zmínit, že anime je dokončené a to stihli v pouhých 11 dílech, které jsem ostatně zhltnul za jediný večer. A upřímně doufám, že nikdy nenapadne MAPPA udělat pokračování, je by to zničili.

A teď je čas na mínusy této serie, které jsou spíše estetického charakteru. Největší věc co bije do očí je taková ta moc počítačově dělaná animace, co vypadá nehorázně nepřirozeně. Ano, přiznávám, asi není úplně nejjednoduší a nejlevnější naanimovat třicet pohybujících se charakterů, ale i přesto tohle prostě nejde, takhle zničit kvalitní anime. Když jsme u té práce animátorů, je tu ještě jeden problém. Občas si můžete všimnout mizejících předmětů, to by nebylo až tak moc strašné v případě, že se jedná třeba o kufr. Ale tady si můžete všimnout jedné zcela nelogické věci. Nastíním vám to, jen tak lehce aby se to nedalo považovat za nějaký spoil. V jedné scéně, tuším to byl druhý díl, jedna postava "vytváří" díry, čtyři byly. Ale o dvě minuty později tam dorazí jiná postava, ale je tam jen jedna. Né, že by byly nějak podstatné, jde jenom o to, že tenhle omyl je moc viditelný. Dobrý, nechme estetiku stranou. Poslední věc co mě opravdu s**e, je ten začátek asi prvních deset minut, jsou prostě moc depresivní, jsem to chtěl i vypnout. Určitě by se to dalo nějak zkoulet, tak aby to bylo mírně veselejší. To by bylo vše k mínusům.

Nyní je čas na bodové hodnocení. Tohle anime má pro mě fakt luxusní poměr délka:kvalita. Za dobu jedenácti dílu, což odpovídá asi 220 minutám, toho stihli fakt dost, ikdyž je tu nějaký "vycpávkový" obsah, je velmi příjemně zpracován. Z těchto a výše zmíněných důvodů musím hodnotit na 9/10. Tomuto hodnocení taky hodně přispívá Trump a jeho absolutně autentický projev v televizi, doufám, že příště tam přidají i rakěťáka a mohli by si třeba s donaldem poměřovat tlačítka Smile

5
Průměr: 5 (2 hlasy)