SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Izuku Midoriya - Boku no Hero Academia

Izuku Midoriya - 緑谷出久 :


jméno v originále: 緑谷出久
hrdinské jméno: Deku - デク
datum narození: 15. červenec
místo narození: blízko prefektuře Shizuoka
krevní skupina: O
pohlaví: muž
karma: kladná
status: živý
quirk: oficiálně bez quirku
Jeden za všechny (One For All)
styl boje: na blízko i na dálku
věk: 4 roky (první objevení v manze)
14 let (díly 1-3)
15 let (3- zkouška na získání dočasné licence)
16 let (od zkoušky)
výška: 166 cm
příbuzní: Inko Midoriya (matka)
Hisashi Midoriya (otec)
postavení: student na střední škole U.A. - hrdinský kurz
tým: Shie Hassaikai Raid Tým
Tým 5 (třída A vs třída B - trénink tříd)
vlasy: krátké, černo-zelené, střapaté
oči: zelené
osobnost: plachý, pilný, nápomocný
manga debut: volume # 1
anime debut: epizoda # 1
film: My Hero Academia the Movie: The Two Heroes
výskyt: Boku no Hero Academia (2016), season 2 (2016 - 2017), season 3 (2018)
OVA: My Hero Academia: Jump Festa 2016 Special
japponský dabér: Daiki Yamashita
Akeno Watanabe (dítě)
americký dabér: Justin Briner
Lara Woodhull (dítě)Popis:

Izuku Midoriya, také znám pod přezdívkou "Deku", je hlavním protagonistou mangy a anime s názvem Boku no Hero Academia (My Hero Academia). Jedná se o chlapce, jež se ve světě hrdinů, a úžasných Quirků, narodil zcela bez jakéhokoliv Quirku (schopnosti). I přes svůj hendikep se mu podařilo svými hrdinskými činy upoutat pozornost toho nejlepšího hrdiny, kterého celý svět zná jako All Mighta (v anime s překladem: "Všemocňák"), který předá Midoriyavi svou schopnost One For All (Jeden za všechny). Od té doby se stává jeho blízkých žákem a studentem střední školy U.A.


VZHLED:
Midoriya má kulaté tmavě zelené oči, chaotické kudrnaté zelené vlasy s černými stíny a symetrické čtyři pihy na každé tváři. Během svých dnů na základní škole nosil černou, gakuranskou mužskou uniformu se žlutými knoflíky, s obřím, žlutým batohem na zádech. Zatímco doma nosí zelenou jinbei pod kterou má bílé triko a šedé kalhoty.


V pozdějších dílech ho můžeme nejčastěji vidět v jeho školní uniformě: světle šedé sako se zlatými knoflíky, bílá košile s krátkou rudou kravatou a volné, tmavě zelené kalhoty. Charakteristické jsou pro jeho vzhled jeho rudé tenisky. Kdyby jste dostali možnost ho potkat před jeho nástupem na U.A., viděli by jste před sebou hubeného chlapce bez jediné jizvy či odřeniny. Avšak po jeho seznámení s All Mightem Midoriya na sobě pracuje, a po deseti měsících intenzivního tréninku získává vyvinutou svalnatou postavu. Během jeho studia na U.A. se jeho tělo nadále vyvíjí a sílí.


Jeho první hrdinský kostým je tmavě zelená kombinéza s bílými pruhy, jenž si kdysi sám navrhl a jeho máma mu ho poté ušila jako dárek k přijetí na U.A. Tento oblek pokrývá celé jeho tělo, kolem pasu má rudý opasek, na loktech a kolenou má černé chrániče, ruce mu pak chrání bílé rukavice a obličej si zakrývá maskou s respirátorem přes čelist ve tvaru úsměvu, a s dlouhýma ušima, které se podobají účesu All Mighta. Tento oblek později projde několika úpravami a získá pár vymožeností navíc, avšak původní návrh zůstane zachován. Kostým prochází první úpravou po té, co byl vážně poškozen během souboje s Bakugo Katsukim. Během toho, co se jeho kostým opravoval, nosil Midoriya tělocvičný úbor: modrá tepláková souprava s tlustými býlímy pruhy, které tvoří tvar písmen "UA". Koupil si také náhradní respirátor.


Jeho druhý kostým má několik změn, a ačkoli některé z původních aspektů byly zachovány, celý kostým nyní vypadá silnější a efektivní při boji. Nový hrdinský kostým je stále zelená kombinéza se stejnými rudými botami a loketními chrániči. Avšak kolenní chrániče byly rozšířeny do takové podoby, že chránily celé jeho lýtka a sahají až do půli stehen. Jeho nové rukavice mají tónově béžové zbarvení, a zdobí je dva modré proužky. Jeho nový respirátor je nyní vytvořen z kovu, který má uprostřed tvaru diamantu s otvory nahoře i dole. Avšak Midoriya se své masky vzdává a již si ji nenasazuje.Spoiler!!:Zajímavosti / Techniky:


ZAJÍMAVOSTI:
 • Izuku je student číslo 18 ve třídě 1-A.
 • V první anketě popularity se Izuku umístil první, což z něj dělá nejoblíbenější postavu ze série.
 • Izukovo oblíbené jídlo je vepřový řízek s rýží.
 • Izuku měl být původně dospělý.
 • Izuku má narozeniny ve stejný den jako Ichigo Kurosaki z manga série Bleach, která stejně jako Boku no Hero Academia vychází v časopise Weekly Shonen Jump.
 • Vysoká tolerance bolesti: Izuku při mnoha příležitostech prokázal, že je schopen zvládnout vysokou míru bolesti, kterou cítí většinou kvůli důsledkům nadměrného užívání jeho Quirku.
 • Student č. 18 ve třídě 1-A.
 • 7. místo v U.A. Vstupní zkoušce
 • Pořadí 20. (poslední) v testu Quirků.
 • Místo 4. v pololetních zkouškách ve třídě 1-A.
 • 8. místo ve sportovním festivalu
 • V původním autorově návrhu měl být Midoriya již dospělý.
 • V U.A. informačním studentském listu je Izukův Quirk pojmenován jako "Super-Síla" aby se zachovalo tajemství One For All
 • V časných koncepčních fázích byl Izuku znám jako "Mikumo Akatani". Měl delší vlasy, které mu zakrývaly pravou polovinu obličeje. Jeho charakter byl bezvýznamný, více se spoléhal na provizorní pomůcky, než na svou vlastní sílu.

TECHNIKY:

 • One For All: Izukův Quirk který mu dává nadlidskou sílu a větší pohyblivost šířením síly po jeho celém těle.
 • Detroit Smash: Soustředění síly do pěsti a následné bouchnutí do vzduchu, což vytvoří silný tlak.
 • Delaware Smash: Lusknutí prstem k vytvoření rázové vlny. Tato schopnost daný prst zlomí, což limituje použití této techniky
 • Detroit Smash - 5%: Izuku aktivuje One For All: Full Cowl v 5% a následně vyskočí do vzduchu a uštědří protihráči zdokonalený úder směrem dolů. Tento pohyb také použil ve formě přímého, dopředu obráceného úderu.
 • Delaware Smash Air Force: Izuku používá své upgradované rukavice, aby nasměroval stlačený vzduch proti jeho nepříteli. Tuto sílu využije k dohnání Gentle Criminal. Použitím všech pěti prstů může spustit současně čtyři Delaware Smashes.
 • One For All Full Cowl: Tato technika dovoluje Izuku aktivovat 20% (dříve 5%, které bylo poté zlepšeno na 8%) One For All v jeho těle. Nechává sílu protékat skrze celé tělo, namísto soustředění se pouze na jednom místě. Tato technika mu dává větší manévrovatelnost. Aktivace této techniky mu dodává zvýšenou sílu, rychlost, mobilitu a agilitu. Zabraňuje mu také, aby se mu při útoku lámaly kosti.
 • One For All - 100%: Technika, která dovoluje Izuku využít plnou sílu One For All v požadované části těla. Avšak tato technika má vedlejší účinky, a to polámání kostí. Další užívání téže končetiny po počátečním útoku může způsobit zjizvení, jak je vidět při jeho bojích proti Shotovi Todorokimu a Muscular.
 • One For All: Full Cowl - Shoot Style: Při používání One For All: Full Cowl, Izuku používá bojový styl, který se více zaměřuje na kopání. Izuku se soustřeďuje na One For All: Full Cowl v jeho trupu a nohách spíše než v jeho pažích, což mu umožňuje vypustit ještě větší sílu díky tomu, že lidské svaly na nohou jsou přirozeně silnější než svaly v lidské paži.
 • One For All: Full Cowl - 20%: Izuku využívá 20% plné síly One for All a rozděluje ho po celém těle, což mu dodává ještě větší výkon a rychlost. Přestože to nezlomí jeho kosti, způsobí to obrovské napětí na Izukuovo tělo, cítí velkou bolest do takového bodu, že cítí jak jsou jeho kosti na pokraji zlomení.
 • Manchester Smash
 • One For All: Full Cowl - 100%: poprvé použil pokrytí celého těla se 100% sílou v při boji proti Chisakimu, když se snažil ochránit Eri. Při použití této síly se změní barva očí z tmavé na světlou, to samé platí i pro jeho vlasy, ze kterých zdánlivě šlehají ohnivé blesky. Mohl využít 100% sílu bez jakýchkoliv vedlejších účinků pouze díky Quirku Eri, které se fyzicky dotýkal.
 • Shoot Style: St. Louis Smash: Při používání Shoot Style, Izuku skáče do vzduchu, před tím, než se zhoupne ke kruhovému kopu do protivníkova obličeje.
 • 100% Detroit Smash: Tento krok dovoluje Izukovi aktivovat One For All ve 100% síle v jeho paži a pak zaútočí na jeho cíl.
0