SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Death Note

Teru Mikami

Teru Mikami - 魅上=照

Tota Matsuda

Jméno: Tota Matsuda
-Je nejmladší člen vyšetřovacího týmu.
-Dřív jedná, než přemýšlí.

Matsuda je mladý nadšený policista, který pravděpodobně právě nastoupil do práce. Stejně jako ostatní je oddaný Yagamimu, stejně tak je ale nadšený i pro jeho syna – on jediný nikdy nezapochybuje o Lightově nevinně. Svůj osobní život několikrát probírá s Idem i Aizawou, takže víme, že je svobodný a bezdětný (není divu).

Matsuda je šašek vyšetřovacího týmu. Není nic v čem by vynikal nebo byl alespoň dobrý, ale dokáže říci nahlas věci, které si ostatní jen myslí.

Vystupuje jako manažer Misy Amane, aby jí mohl být nablízku a vyšetřování tak o ní mělo zprávy 24 hodin denně.

Near

Pravé jméno: Nate River
narozen: 24. srpna 1991.

Near je velmi dětinská osobnost, v čemž je neuvěřitelně podobný L a proto ho Mello tak nenávidí. Nikdy se nenechává ovlivnit emocemi, vypadá úplně apaticky a chladně. Při práci se obklopuje hromadami hraček ( mezi neojblíbenější patří kostky, karty, ale také dinosauři a plastikoví roboti...) a většinou vypadá, jako by mluvil sám k sobě. Nejzajímavější je jeho skládání puzzle - skládá čisté dílky, bez obrázků. Vzhled může klamat...Smile

Spoiler!
S Nearem se znovu setkáváme o čtyři roky později - sedí v kanceláři preszidenta USA a vykládá mu své poznatky o Kirovi. Prezident nechává sestavit tým policistů, SPK, kteří se budou zabývat Kirovým případem. Do jejich čela je postaven právě N. Near se spojí s vyšetřovajím týmem japonské policie NPA (který si za celé čtyři roky nestačil všimnout, že Kira sedí mezi nimi) a získává od nich informace o Death Note. Velmi brzo usoudí, že falešný L je Kira - už jen potřebuje získat důkazy.

Mello

Pravé jméno: Mihael Keehl
narozen: 13. prosince 1989.

O Mellovi se NPA dozvídá poté, co unese ředitele japonské policie. Stejně jako Near si myslí, že Kira je mezi NPA, a chce získat Death Note. Od ředitele se nic nedozví, a ten je navíc zabit Kirou. Když to nejde silou, půjde to větší silou, a Mello unáší dceru Sorchira Yagamiho a sestru Lighta - Sayu. Výkupné je jasné - chce Death Note, kterou má k dispozici NPA.

Mello je v mnoha ohledech úplný opak L a Neara. Nechává se unášet emocemi a často se vrhá do akce, aniž by promyslel následky. Unesl Sayu a ředitele, víceméně zapříčinil smrt svého nejlepšího přítele ( "Matte, nikdy mně nenapadlo že by tě zabili...je mi to tak líto..." - Chapter 99 ) a vyhodil pod sebou dům do povětří. Jeho pontánní chování mu ale občas dává i náskok před Nearem, dokáže si vytvořit přátele, které může dál využít ( Matt, Hal Ridner). Známá je jeho závislost na čokoládě, díky které ho také Near identifikoval jako únosce Sayu.

L

[=15]L je jednoznačně nejzajímavější postava z Death Note. Prvních deset dílů schovává tvář za starobylým písmenem L a komunikuje přes zástupce Watariho, aby nám v jedenáctém(v případě anime šestém) díle vyrazil dech svým...velmi neobyčejným zjevem.

O L by se dalo napsat spousta věcí, vezmu tedy nejstručnější charakteristiku:

O Kirův případ se začne zajímat poté, co ho o spolupráci požádá Interpol. Okamžitě usoudí že Kira se nachází v Japonsku, a během několika dnů vydedukuje i region, kde se Kira nachází (perfektní scéna "televizního duelu" z chapteru 2).
Začne spolupracovat s vyetřovacím týmem NPA na dopadení Kiry a brzy se zúží okruh podezřlých na několik jedinců. L od začátku podezírá Lighta, i přes to ho však přijme do týmu.
"Upřímně, rád bych tě měl v týmu, i pokud jsi Kira." - Ryuzaki

- Vystupuje pod jmény L, Ryuzaki, Ryuga Hideki a mnoha dalšími, jeho pravé jméno je L Lawliet.
- V době vyšetřování je mu 24 let.
- L je dokonalý prototyp šíleného génia. Jeho chování občas vyvádí z míry všechny kolem něj. Jeho averze vůči nošení ponožek je známá, stejně jako jeho styl sezení - obě nohy nacpané pod bradou (tohle se může zdát jako nesmyslná informace, ale mezi anime fanoušky je jeho styl kultovní). On sám prohlašuje, že pokud sedí jako normální lidé, jeho uvažovací schopnost klesá o 40%.
- L obyvkle nikomu nevěří, snad s výjmkou Watariho. Watari je obecně jediný člověk, u kterého můžeme říci, že k němu má L něco jako citový vztah.
- L má neuvěřitelnou slabost pro sladké. V manze je velmi málo okamžiků, kdy ho vidíme bez jídla.
- Na světě jsou pokdle autorů DN tři nejlepší detektivové - L, Danuve a Erald Coil. To všechno jsou přezdívky pro L.

Light (Raito) Yagami

Jméno: Light (Raito) Yagami

Věk: 17 let

Výška: 179 cm

Váha: 54 Kg

Krevní skupina: A

Datum narození: 28 února

Na začátku mangy je Light (v originále Raito) Yagami milý, snad trochu tichý hoch odvedle, sympatický a inteligentní středoškolák. Velmi inteligentní.
Na konci mangy má člověk chuť zarazit mu kudlu do břicha. Laughing out loud Ale nebudu předbíhat.
Light je hlavní "hrdina" Death Note, hodně vážná osobnost.
Má až nechutně vysoké IQ a úžasnou schopnost odhadovat reakce lidí, stejně jako dedukční schopnosti. Nikdy nedává najevo své pocity, a co se týče přátel,má jen ty, které může dál využít.

Light našel Death Note na trávníku před školou (kam jí upustil Ryuk ).
Vezme jí domů, pročte "pravidla" a nevěří ani slovu. Pak mu ale zvědavost nedá a on otestuje Death Note na zločinci. A nestačí se divit.
Únosce do 40 sekund zemře.
Tato událost jej přivede na nápad - může očistit svět od zločinců a vytvořit tak utopii... a on se může stát Bohem nového světa.
Už tady začíná problém - je proti zákonu a morálce zabíjet zločince?

Jenže Light neskončí u zločinců, začne se zbavovat policistů, kteří po něm jdou, a tady začne cesta do temnot zatracení...

Misa Amane

[=15]Jméno:Misa Amane

Věk na začátku: 19 let

Výška: 152 cm

Váha: 36 Kg

Krevní skupina: AB

Datum narození: 25 prosince

Syndikovat obsah