SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Ai no Kusabi, Volume 3, part 5

Když se Riki probudil ze svého snění, venku začalo pršet. Nedokázal říci, kdy to začalo, ale noční vzduch byl studený a vlhký…

Riki se svalil do své úzské dětské postýlky a upřel své oči na strop, skvrnitý od nočního hmyzu. Nicméně, ten intenzivní a koncentrovaný pohled, fixovaný na jediný bod, ho vzdaloval daleko od tohoto pokoje a od reality.

Mohl stále slyšet Katzeho hlas znějící mu v uších. Nebylo to tím, co řekl o Kyriem. Bylo to několika slovy, které prohlásil předtím než odešel.

“Riki, nemysli si, že to pouhé odstranění Pet-ringu znamená, že je s tím konec. Iason není tak benevolentní.“

Komentář nijak nestál ze zmínku. Na druhou stranu, bylo to vzpomínka na bolest odrážející se v Katzeho očích, více než jeho slova, která se kousek po kousku svírala Rikiho srdce jako svěrák.

“…Co ses mi pokoušel sdělit, Katze...?"

Jeho nejistota byla taková, že Riki sotva mohl zamhouřit oči celou noc.

*******************************

Bledé a měkké světlo hvězd osvětlovalo noční oblohu. I stíny vrhané dvěma měsíci se šířili po nebi uhlazeně až do krajiny.

Procházejíc se jakoby chtěl být rozdrcen intenzitou té atmosféry pod nohama, se objevil na scéně Guy s Kyriem. Nebyla tu ani jedna osoba k vidění. Byla to jedna z těch smutných a pustých nocí, ve které se ozýval jenom zvuk jejich vlastních kroků.

"No tak…Co ti to udělá, když půjdeš na se mnou na schůzku? To neznamená, že se musíš k něčemu definitivně upsat. Je to jen jednoduché interview, a to je všecko. Jak by ti to mohlo ublížit?" Tohle byla slova, která použil Kirie, aby přesvědčil váhavého Guye, který vstal ze svého místa a doprovodil ho.

Řízené Kiriem, vzdušné auto si uvolňovalo cestu skrz záplavu světla neonů, a vstoupilo do Tanagury, popojíždíc kolem ulic mezi budovami. Jen tehdy pocítil Guy náhlý příval lítosti. Bylo to nejistotou, že netuší kam se řítí, ale něco hluboko něho naprosto odmítalo enormní rozdíl mezi harmonií Tanagury a chaosem panujícím v chudinské čtvrti. Pro Guye zvyklého na mdlost Ceresu a ostrost Midasu, skoro mystický klid Tanagury vyvolával zvláštní pocit neklidu.
Guy se kousl do rtů. Nemohl už se vrátit. Guyovi nohy se stávaly těžší a těžší s každým krokem. Kirie se zastavil, netrpělivý a popoháněl ho pohledem. Guy si rezignovaně povzdechl.

Záhadné a zvláštní znepokojení v jeho srdci…Bylo to, co zažil, když byl probodáván ledovým pohledem Iasona, ale…

"Takže, konečně moucha uvízla v pavučině."

Guy uslyšel tyto významná slova z Bloundieho úst.

"Dobrá práce… Mám zde to, co jsem slíbil."

Kyrie popadl, co mu Iason nabídnul a bez obav si to vsunul do náprsní kapsy.

"Neber si to zle, Guyi. Neexistovala jiná cesta, jak tě přesvědčit, takže jsi mi nedal jinou možnost."

Guy cítil jakoby něco hluboko v jeho hlavě zesláblo, ochablo...přeměňovalo se do zvláštní podoby.

"Eh...hej...co...je tohle za vtip...?" otázal se Guy strohým tónem, ale nejistým a nervózním kvůli šoku. Bylo to jakoby ho něco ochraňováno před reagováním. Jenom jeho srdce bilo s takovou silou až to vypadalo, že mu vyskočí z hrudi.

"Řekl, že si tě přeje za každou cenu. Není to špatný obchod ani pro nás, nemyslíš?“

"…Když přijde na peníze, nemáš ani trochu námitky proti zaprodání svých vlastních parťáků?“

“No tak, Guyi, nebuď sentimentální. Jde jenom o využítí příležitosti, nic víc. Když člověk nechce zůstat chudákem po celý svůj život, musí být schopen všeho co je potřeba. Nezaváhám, abych využil čehokoli co by mi mohlo pomoci v mém snažení. Jsem otrávený z Chudinské čtvrti. Je mi z ní zle.“

Mezitím co poslouchal Kirieho horlivý proslov, ve kterém přiznával, že k útěku z chudinské čtvrti je schopný všeho, dokonce i vztah ke svým parťákům, měl Guy vizi: Listening to the fervent speech of Kyrie, admitting that to escape from the Slum he was capable of anything, even of forgetting the ties that bound him to his own companions, Guy had a vision: velkolepou siluetu Kirieho, vypadalo to jakoby spatřil před sebou Rikiho.

… Ah...takže takhle to bylo…

Guy cítil, že porozuměl, poprvé ve svém životě, důvodu proč Riki cítil takovou averzi vůči Kiriemu.
"Není pravda, že přemýšlíš, jestli bys to měl přijmout nebo ne? Mít štěstí být Mazlíčkem Elity nebo skončit své dny v Chudinské čtvrti pokrytý špínou...Ne každý má to štěstí, aby byl vybrán jako ty. Uvidíš, že za čas mi za to ještě poděkuješ.“

" … "

"Nakonec tu s tebou jednat jako s králem.“ Dodal Kirie bez stopy jakékoli emoce v hlase.
Guy byl neschopen cokoli namítnout. Připadalo mu to tak nereálné, jakoby by prožíval noční můru...a jeho ohromení překonalo vztek nad tím, že byl tak bídně zrazen.

"No..už půjdu."

Iason pohledem souhlasil a Kirie odšel bez jediného otočení se dozadu.

"Tvá schopnost rezignace mě překvapuje. Očekával jsem nějaký druh skandálu nebo výbuch hněvu...“ usmál se lehce zklamaně Iason.

Neschopen najít adekvátní odpověď, Guy se odvrátil.

“Myslím, že pláč a prosby mi v této chvíli nepomohou.“

"… Za kolik mě Kirie prodal?"

Částka, kterou Iason vyřkl s překvapivým klidem, překonala Guyovo očekávání o nulu. Zůstal na okamžik paralyzován a pak se ironický zasmál. „Slušný! Takže Kirie uzavřel dobrou dohodu. A po zaplacení téhle haldy peněz, co se mnou hodláš udělat?“

"Vše je tak, jak tě informoval Kirie."

"Pokud myslíš ten očividný vtip o mě, že se stanu tvým Mazlíčkem, požaduji, aby ses téhle myšlenky vzdal.“

"Proč? Možná nesouhlasíš?"

"Promiň, ale nejsem tak domýšlivý, abych uvěřil tvému příběhu. Existuje nějaký jiný důvod proč sis vybral mě a ne někoho jiného...“

Iason, zvedl koutky svých úst a dopřál mu ledový úsměv...

Guy udržoval ticho s mrzutou atmosférou.

V tom pokoji, luxusně vyzdobeným do nejmenšího detailu, se usadil naproti Blondiemu z Tanagury...Guy se nedokázal zbavit pocitu, že tohle všechno je jeden děsivý vtip. Pokud by budoucnost člověka závisela na jeho snaze, nikdo by nebyl spodina z vlastní vůle. Nicméně, realita byla jako svět temnoty, ve kterém byl každý východ uzavřen: Chudinská čtvrť, ponořená až po krk ve stálé temnotě, když bolest dosahuje své nejkrajnější meze, klesající do nejabsolutnějšího zoufalství.

Guy se ptal sám sebe, jestli by také neměl skončit hnít na tomhle místě. Postrádal ohromující a fascinující osobnost Rikiho, nedokázal se zbavit hodnot Chudinské čtvrti, a o to méně byl schopný využít ostatní jako odrazový můstek, aby vylepšil vlastní pozici. Takže fakt, že byl zde na tomto místě, nemohl být pro Guye nepochopitelnější...Stále byl pod vlivem iluze, že zítra až otevře své oči, bude se smát až zjistí, že tohle všechno byl jen stupidní sen.
Co se týče Kirieho, po tom co využil Guyovu důvěru, oklamal a prodal ho Iasonovi, te pospíchal s návratem do Chudinské čtvrti.

Byla by lež říci, že necítil pocit viny, na druhou stranu, nedokázal zadržet koutky úst cukajíc přitažlivým lstivým úšklebkem. Za normálním vzrušením z velkého obnosu peněz, který obdržel, se skrývalo něco temného hluboko v Kirieho duši.

Kirie si byl vědom, že žárlivost, kterou cítil vůči Gyuovi byl silnější než bylo racionální. Nebylo to jenom, že mu záviděl jeho štěstí. Co ho nejvíce rozčilovalo bylo, že Guye si všichni všímali, Riki a teď Iason.

"Hmph! Kašlu na to!" Byl to Riki a ne Guy na koho myslel při téhle větě. Jak bude vypadat Rikiho obličej až mu Kirie poví co udělal Guyovi? Sám umíral touhou strhnout tu masku nadřazenosti z Rikiho obličeje...Nadšený těmi zvrácenými myšlenkami, Kirie sešlápl plyn až k podlaze.

Dodatek autora:: 

No, myslela jsem si, že to budu vydávat na blogu, ale asi to bude pohodlnější tady. Na blogu se chystám to vydat v pdf i s ilustracemi.

4.5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)