SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Buck-Tick

Buck-Tick je pětičlená skupina, skládající se čistě jen z mužského osazenstva.
Zformovali se v roce 1984 a od té doby jsou téměř nepřetržitě aktivní. V průběhu své kariéry experimentovali s mnoha odlišnými hudebními žánry, včetně punku, post-punku, nové vlny, goth, industrial, elektronické hudby a klasického rock’n’rollu.

Spolu s X Japan jsou Buck-Tick běžně označováni za zakladatele vlny visual kei, třebaže nikdy nebyli typičtí představitelé. Členové mají navíc ke své dlouholeté a produktivní kariéře jako skupina i sólové projekty a spolupracovali s mnoha známými umělci, japonskými i zahraničními.

Skupina Buck-Tick byla původně založena v roce 1984 pod jménem Hinan Go-Go. Všech pět členů žilo ve městě Fujioka, v prefektuře Gunma. Imai Hisashi přišel s nápadem na kapelu, a chtěl ji založit i přesto, že tehdy neuměl hrát na žádný hudební nástroj. Naverboval svého přítele, Higuchiho Yutaku, a spolu začali cvičit - Imai na kytaru, U-ta na basovou kytaru. Pak se U-ta zeptal Hoshina Hidehika, se kterým se přátelil od prvního ročníku na střední škole, jestli by se chtěl také připojit. Protože Hide byl vysoký a přitažlivý, U-ta ho chtěl přesvědčit, aby přijal místo zpěváka, ale Hide měl větší zájem o hru na kytaru a nechtěl stát v popředí, takže se zpěvákem stal Imaiův známý Araki. Sakurai Atsushi, rebelský spolužák Imaie, se kapele nabídl jako bubeník.

Imai pojmenoval skupinu "Hinan Go-Go" ("Hinan" znamená v japonštině kritika). Jakmile měli natrénováno dost na to, aby mohli hrát, začali vystupovat na menších místních akcích. Ze začátku hráli covery písní slavné japonské punkové skupiny The Stalin. Od počátku si byli vědomi své reputace a pokoušeli se odlišit od davu. Vystupovali v oblecích s vlasy vyčesanými nahoru a brzy přidali i bílý make-up.

Jakmile Imai odmaturoval, přestěhoval se s Arakim do Tokya a začal navštěvovat návrhářskou školu. U-ta a Hide odmaturovali o rok později a také se přestěhovali do Tokya. Přesto se o víkendech vraceli domů, aby mohli zkoušet a vystupovat. Během léta 1984 se kapela přejmenovala na Buck-Tick s výslovností "bakuchiku", což je japonské slovo pro prskavku. Také začali hrát originální písně, které psal Imai.

Atsushiho rodiče mu nedovolili přestěhovat se do Tokya, takže zůstal v Gunmě jako jediný. Trávil všechen svůj čas o samotě, často navštěvoval koncerty a sledoval vystoupení skupin v televizi, a rozhodl se, že už nechce hrát na bicí. Místo toho se chtěl stát zpěvákem. U-tův bratr byl rovněž členem kapely, SP, která zrovna přišla o zpěváka, a Atsushi se zeptal Tolla, jestli by ho mohl nahradit. Toll jeho žádost odmítl a SP se rozpadli.

Nicméně ve stejnou dobu ostatní členové začali cítit nechuť k Arakimu. Imaiovy schopnosti v psaní písní se zlepšovaly, ale Araki nebyl schopný zvládat melodie. Ačkoliv to pro ně bylo bolestivé, kapela se rozhodla Arakiho vyhodit a Atsushi zaujal jeho místo. Buck-tick nyní scházel bubeník, ale toto místo bylo zaplněno bratrem U-ty, Yagami Tollem, poté, co ho U-ta přesvědčil, že to pro něj bude nejlepší způsob, jak překonat ztrátu vlastní skupiny. Tak se zformovalo složení Buck-Tick, které se od té doby nezměnilo.

Oficiální stránky: ZDE
Český fanweb: ZDE
Karaike + videa: ZDE

Alba

* Hurry Up Mode (4. dubna 1987)
* Sexual (21. listopadu 1987)
* Seventh Heaven (21. června 1988)
* Taboo (18. ledna 1989)
* Aku no Hana ( 1. února 1990)
* Kurutta Taiyou ( 21. února 1991)
* Koroshi no Shirabe This Is NOT Greatest Hits (This Is NOT Greatest Hits, 21. března 1992)
* Darker Than Darkness -style93- (23. června 1993)
* Six/Nine (5. května 1995)
* Cosmos (21. června 1996)
* Sexy Stream Liner (10. prosince 1997)
* One Life, One Death (20. září 2000)
* Kyokutou I Love You ( I Love You, 2. února 2002)
* Mona Lisa Overdrive (13. února 2003)
* 13kai wa Gekkou ( 4. dubna 2005)
* Tenshi no Revolver ( 19. září 2007)
* Memento Mori (18. února 2009)
* RAZZLE DAZZLE (13. října 2010)

EP

* Romanesque (21. března, 1988)

ČlenovéSakurai Atsushi (přezdívka Acchan nebo At-chan): zpěvImai Hisashi (přezdívaný Imai): kytara, theremin, druhý hlas a různé zvukyHiguchi Yutaka ( známý pod přezdívkou U-ta): basová kytaraYagami Toll ( přezdívka Anii, Aniki. Toto jméno je také pseudonym, skutečné jméno není známo.): bicí

Hoshiho Hidehiko ( známý jako Hide): kytara a klávesy

Přes svá odlišná příjmení, Yutaka a Toll jsou bratři.

(Pozn.: Jména jsou psaná japonským způsobem, tj. první příjmení, druhé křestní jméno.)
čerpáno z Wikipedie

4.333335
Průměr: 4.3 (3 hlasy)