SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Versailles

Versailles neboli v USA nzv. Versailles -Philharmonic Quintet- vnikly v roce 2007. Je označována za metalovou kapelu, ale mají, ač těžké, tak velice melodické kytarové sóla. Je to Visual kei kapela, přesněji Aristocrat (ikdyž nemá v názvu kei, patří to mezi ně). Upozorňuji že jde vyhradně o mužskou kapelu ^^

Kapela se skladá ze 4 člennů. Kamijo (zpěv, ex-Lareine), Hizaki (kytara, ex-Sulfuric Acid), později bývalý člen Jasmine Yuu (basa, ex-Jakura), který byl v Hizakove sólo projektu. Nakonec se přídává Teru (kytara, ex-Aikaryu) a Yuki (bicí, ex-Sugar Trip), který se přidal po doporučení the Rock May Kan konaném v Tokyu. Kamijo a Hizaki vytvořeli koncepci Versailles, už na podzim roku 2006 a strávili šest měsíců hledáním členů. V březnu 2007 byli vyhlášeny podrobnosti o kapele a vydali propagační materiály prostřednictvím internetu.

Versailles se poprvé ukázali i se svou image 23. června 2007, po kterém následuje jejich první vystoupení 24. června 2007. V těchto termínech je distribuován rovněž i jejich singl a DVD singl Revenant sbor.

Versailles se stali rychle známí nejen v Japonsku ale i Evropě a USA. V roce 2008, Versailles uskutečnila své první vystoupení v Evropě a Spojených státech. Versailles, ale 19. srpna 2008 obdrželi oznámení, že nějací hudebníci ve Spojených státech již používají název Versailles. A tak japonská kapela byla nucena vytvořit nový reklamní název, aby mohly pokračovat s jejich plány na turné ve Spojených státech. Takže vyzvali své fanoušky, aby jím zaslaly návrhy na nové jméno. Dne 14. září 2008 kapela oznámila na svých internetových stránkách, že jejich nový název pro USA bude Versailles -Philharmonic Quintet- , a zároveň, že své původní jméno zůstavá stejné, pro Japonsko a jiné země. Prince je název jejich prvního singl vydaným pod novým názvem a ten byl k dispozici i k bezplatnému downloadu.

Dne 3. srpna 2009 bylo oznámeno, že Jasmine dočasně pozastavuje svou práci ve Versailles a bere si volno, kvuli špatnému zdravotnímu stavu. Jejich nové album bylo v posledních fázích produkce a basové stopy byly zaznamenány. Ovšem 9. srpna 2009 se stala tragédie a v časných ranních hodinách bylo na oficiálních stránkách ohlášeno, že Jasmine zemřel. Tato zpráva velice zaskočila, jak členy, tak všechy zaměstnance. A všichni se to snažili nějak přijmout, ikdyž to bylo velice těžké.

Po tragické události a zrušení představení se Versailles vrátili na podium na V-Rock Festivalu 25. října 2009. Basistu Jasmine jim nahradila Yuu z kapely Matenrou Opera. Bylo také oznámeno, že jejich nadcházející album s názvem Jubilee vyjde 20. ledna 2010. Je to jejich první velké mezinárodní album. Pak také oznámila Světové turné začínající 28.února 2010 v Jokohamě. Tam jim basistu dělá Masashi. Japonská tour skončila na JCB Hall 30. dubna 2010. Kapela teď bude cestovat do Latinské Ameriky a Evropy. Do Japonska se vrátí na speciální narozeninovou akci pro Kamijo. Grand Finále tour je stanoveno na 4.9.2010 na CC Lemon Hall.

Alba a EPs:
Lyrical Sympathy (2007, EP)
Noble (2008)
Jubilee (2010)
Holy Grail (15.6.2011)

*EP je označení pro hudební nosič, který nese nahrávky příliš dlouhé na to, aby mohly být označeny jako singl, ale i příliš krátké na to, aby se daly označit jako klasické album.*

Singly:
The Revenant Choir (2007)
A Noble Was Born In Chaos (2008)
Prince (2008)
Prince & Princess (2008)
Ascendead Master (2009)
DESTINY-The Lovers- (2010)
Philia (2011)

*Singl je označení pro jednu nebo více oddělených skladeb*

Download Discography
Karaoke texty
MySpace
officialSite

Členové:


Kamijo - zpěv
datum narození: 19. červenec 1975, Kanagawa
Krevní skupina: 0
Záliby: Sledování filmů,hraní video her
Oblíbený sport: Tenis, fotbal
Oblíbené pití: Energy nápoje a kola
Oblíbené jídlo: Těstoviny, úhoř
Nemá rád: Wasabi
Oblíbená manga/anime: Lupin III. (sbírá postavičky), Detective Conan
Bývalé kapely: Bijireiku, Lareine, New Sodmy
- Krom zpěvu umí na piáno a kytaru, má rád růžeHizaki - kytara
Datum narození: 17. února 1979, Kyoto
Krevní skupina: AB
Oblíbená manga/anime: Death Note
Bývalé kapely: GARNET GRAVE, Crack brain, GROTESQUE ROMANTICER, Schwardix Marvally, SULFURIC ACIDTeru - kytara
Datum narození: 10. dubna (?), Kyoto
Krevní skupina: 0
Záliby: Hra na kytaru
Oblíbené pití: Koiwai káva s mlékem, DekavitaC
Oblíbené jídlo: Vařený úhoř s rýži, lilek, Pilaf
Nemá rád: cibuli a nesnáší alkohol
Oblíbená manga/anime: DEATH NOTE, CYBORG jiichanG, BASTARD!!, utsurun desu, AKIRA, JOJO no kimyou na bouken, ichigo100%
Bývalé kapely: AikaryuYuki - bicí
Datum narození: 18. února (?)
Krevní skupina: A
Zálibi: Pití, setkávání s přátely
Oblíbená manga/anime: EDEN, Claymore, Death Note
Bývalé kapely: SugarTrip, Alively SanctuaryMasashi - basa
Datum narození: 25. dubna (?)
Krevní skupina: 0
Oblibené jídlo: Ramen, kari, rajče


Online videa >>ZDE<<
4.863635
Průměr: 4.9 (22 hlasy)