SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Jak rychle expit

Dragon Nest

Expení patří mezi neoddělitelnou část drtivé většiny RPG her. Je to neduh, který vás může odradit, nebo vás naopak díky stále novému obsahu navádí pokračovat dál. Ve stavu, v jakém je Dragon Nest dnes, vás expení zrovna nenadchne, protože do levelu 95 vám hra nenabídne nic nového kromě dalších dungeonů nebo skillů. Skutečný herní zážitek pocítíte teprve na maximální úrovni 95. Jak se dá očekávat, 95 levelů nezvládnete za jednu noc. To však neznamená, že neexsituje zkratka. Já vám s radostí představuji svůj návod, jak se snadno a rychle dopracovat k maximálnímu levelu. Samozřejmě vaši rychlost ovlivňuje váš čas strávený u hry a vaše schopnosti. Někteří mohou zvládat dungeony jako na běžícím páse, případně mají pomoc nějakého senpaie, jiní to berou klidnějším tempem (řada postav jako třeba Saint (Cleric), Gear Master (Academic) nebo Light Fury (Assassin) nejsou v první řadě určené na boj, ale podpůrné role nebo dodatečné DPS).Začátek

Budeme předpokládat, že jste úplný nováček. Po vytvoření postavy se ocitnete buď v zasněžené Mana Ridge, nebo letním městečku Prairie Town. Pokud jste si ke hraní přizvali kamaráda(y) a ocitnete se každý v jiném městě, není se čeho bát. Na levelu 10 se střetnete v Calderock Village. Do té doby plňte hlavní (žlutý) quest. Toho se držte až do Calderocku, kde se můžete shledat se svými kamarády.Calderock

V tuto chvíli máte level 10, dorazili jste do Calderocku a promluvili si se Scout Fergus (případně si s ním promluvíte teď). Než však budete pokračovat dál, je třeba si otevřít mapu (M). Na té se nyní nachází i modré, vedlejší úkoly. Vezměte si je všechny. Jsou nastaveny tak, aby se velká část z nich plnila společně s hlavním questem, dostáváte dodatečné EXP a peníze. Až vám na mapě (myslím celou mapu města, minimapa má někdy problém zobrazit úkoly ve městě) nezbude ani jeden quest včetně hlavního, řiďte se opět do levelu 15 hlavní questem. Při každé návštěvě města odevzdejte splněné úkoly a naberte další.

Level 15 vám umožní udělat si specializaci (ve hře označovaná jako 2nd Job Specialisation - bere základní classu jako první). Pro další postup je třeba mít level 16. Pokud ani po odevzdání questů a dokončení specializace nemáte požadovaný level, zajděte si dungeon, ve kterém máte nejvíce vedlejších questů (U - Side).Fast Runy 16-45

Fast Run, nebo-li největší kámen úrazu při rychlém expení, je dungeon, který se dá proběhnout na dané úrovni nejrychleji. Budete ho opakovat od úrovně X do úrovně Y, kde přejdete do dalšího fast runu a od úrovně Y až po úroveň Z… Smiřte se s tím, že ho budete probíhat minimálně tolikrát, kolik levelů potřebujete. V případě levelu 16 to na level 24 bude 8 runů (průběhů). Zní to strašně, ale všichni jsme si tím prošli. Pro zdatnější z vás vřele doporučuji dělat fast runy pouze na obtížnost Master. Dostáváte větší množství EXP, máte větší šanci na získání lepšího vybavení, více peněz… Zvyšuje se tím obtížnost a doba, kterou v dungeonu strávíte, ale při troše šikovnosti se váš čas o moc neprodlouží a silnější nepřátelé vám po několika levelech a kusech lepší výbavy nebudou dělat potíže.

Tady je rozpis fast runů (portál z města > dungeon):
Gray Ruin > Fairy Star Magic Institute level 16-24


Po dosažení máte dvě možnosti. Můžete se přesunout do hlavního města Saint Haven a odtud pokračovat dalším fast runem, nebo jít do Circus Maximus dělat Gobartans. Ty můžete dělat pouze 7 krát týdně a jsou otevření do levelu 31. Osobně jdu raději Gobarťany a zbylé EXP dodělám ve fast runu.
Teleport do Saint Havenu obstarává Ticket Agent Arnen:

Saint Haven South Gate (Helmate Port) > Flooded Downstream Ruins level 24-32

Saint Haven West Gate (Foothills of Black Mountain) > Gates to City of Death level 32-40

Saint Haven South Gate (Riverwort Wharf) > Closed Ice Valley level 40-(45)-50

Na levelu 45 vás čeká třetí specializace (1 level = první; 15 level = druhá). Opět zbývající EXP do levelu 50 dožeňte v Ice Village nebo Persian Goblins v Circus Maximus v Saint Havenu.
Saint Haven South Gate (Riverwort Wharf) > Fallen Meteor Boundary Region level 50-60

Saint Haven East Gate > Golden Meadow level 60-70

Saint Haven East Gate > Abyss of Heat level 70-75

Saint Haven East Gate > Wailing Wall level 75-80

Gate of Boundary (Merca´s Heart) > Blue Wind Plains level 80-90

Pokud si děláte Dark Character, Awakening se vás netýká! Po dosažení levelu 90 máte možnost udělat Awakening quest. Můžete to pojmout jako čtvrtou herní specializaci, kterou však Dark Charactery NEMAJÍ, přestože quest automaticky dostanou. Zbývající EXP do levelu 93 můžete získat zde --->
Gate of Boundary (Rhadames) > Black Lake 90-93

Gate of Boundary (Merca´s Heart) > Secret Seabed Cave level 93-95Více EXP

Už víme, kde rychle expit. Teď je třeba si říct jak to urychlit víc?
První možností pro nováčky je guilda (např. má guilda HeartlessUnits s levelem 31), která má přístup k bonusovým EXP a Guild Costume. Bonus může zapnout Guild Master, ale Guild Costume si musíte koupit sami. Právě zde se může vyplatit dělat na začátku vedlejší úkoly. Vedlejší úkoly můžete dělat i během fast runů, ale zbytečně zdržují. Na kostým si musíte připravit kolem 70 goldů. Kromě vlaječky vám dvě zbraně a pět částí brnění dá dohromady bonus 10 %. Bohužel vydrží jen týden, tudíž je lepší ho kupovat ve chvíli, kdy jste si jistí, že bude čas hrát nebo máte v plánu udělat více levelů najednou. K penězům se dostanete prodejem nepotřebných věcí nebo právě probíháním a sbíráním peněz v dungeonu. V takovou chvíli přijde vhod mít Peta, kterého dostanete na týden z Achievement Boxů.
Druhým bonusem je mít postavu, lépe více postav, na levelu 95. Za každou vymaxovanou postavu dostáváte 50% bonus k EXP. Bonus se sčítá maximálně do 250 % (pět postav na levelu 95).
Třetím bonusem je Combined Level Skill „Stage EXP Increased“. Ten vám přidá dalších 5 %. Nevýhodou je, že součet levelů všech vašich postav musí být 125 a každá postava ho může použít až od levelu 40. Pokud máte jednu postavu na levelu 95, u té druhé už můžete vesele tohoto bonusu využívat + 50 % za postavu level 95.
Čtvrtý bonus vyžaduje pomoc dalšího hráče. Pokud si svého kamaráda nebo spoluhráče přidáte do Friend Listu a následně s ním děláte fast run, dostáváte větší množství EXP.
Pátý bonus je podobný čtvrtému. Vyžaduje pomoc dalšího hráče, ale tentokrát musí daný hráč být na úrovni 95 a vy na úrovni 10. V takovém případě si vás přidá jako svého učně (Apprentice). Když budete se svým Masterem dělat fast runy, má to řadu výhod pro obě strany. 1. Oba dostáváte body, za které na levelu 95 můžete koupit výhodné odměny. 2. Master neutrácí BP, které by mu na rozdíl od vás klesly na nuly rychleji než je zdrávo. 3. Bonusové EXP!

Pokud to vše krásně sečteme, můžete nakonec expit postavu s minimálním bonusem 265 % EXP sami nebo ještě větším bonusem dohromady s vaším Masterem, kterého máte ve Friend Listu.

To je ode mě pro tento malý návod vše. Pokud byste narazili na další způsoby jak navýšit příjem EXP, rozhodně mi dejte vědět a já to sem mile rád doplním! O_<

0