SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Claymore

název: Claymore
origin. název: クレイモア, Kureimoa (dá se přeložit jako velký meč)
autor: Norihiro Yagi
rok vydání: 2002
žánr: action, fantasy, shounen, tragedy
stav: eng: stále vychází

Poppis:

Hlavní hrdinka se jmenuje Claire, v organizaci má číslo 47, což znamená, že je nejslabší žijící Claymore. Jejím společníkem se stane chlapec, kterému zachránila život. Jejich osudy se spojí a začnou cestovat společně. Tady začíná příběh, u kterého se nebudete nudit, protože je plný akce, záhad a emocí.

Proč se tyto dívky stávají někým, z koho mají lidé strach? Někým, kdo při každém boji s Yomou svádí v těle svůj vlastní boj s temnou stránkou svého já? Někým, kdo za sebou nechává spoustu krve a to je taky jediné, co ho v budoucnosti čeká? Většinou z pomsty, protože jim Yoma zavraždil někoho, kdo byl pro ně důležitý, nebo rovnou celou rodinu.

Postupně se dozvídáme více o organizaci, co to vlastně obnáší být Claymore, ale hlavně něco o minulosti samotné Claire.

Claymore se odehrává ve fiktivní fantasy říši na úrovni středověku, kde kromě lidí existují bytosti zvané Yoma – nestvůry živící se lidskými orgány, schopné brát na sebe lidskou podobu a tak žít nepozorovaně mezi lidmi. Snězením mozku své oběti dokáží vstřebat její vzpomínky. Po zabití z nich prýští fialová krev.

Proti hrozbě těchto nestvůr existuje tajná organizace nazývající se "Claymore" po mohutných obouručních mečích, s nimiž proti Yoma bojují. Claymore bojovnice mají nadlidské schopnosti, jsou velmi zdatné, jsou silné a odolné a vystačí s minimem jídla na několik dnů. Některé z nich dokáží rychle regenerovat svoje zranění. Organizace, která Claymore sdružuje, přijímá prosby vesnic, měst a krajů, které sužují Yoma, po čemž na ono místo vyšle jednu nebo více Claymore a o pár dní později do dané obce zavítá poutník v černém, aby vybral poplatek za zabití všech Yoma. Organizace si Claymore řadí v jakémsi žebříčku, kde ty nejlepší Claymore mají fenomenální schopnosti, co se týče útoku, hbitosti, speciálních schopností apod. Claymore dokáží též vycítit Yoma i ostatní svého druhu na míle daleko. Mezi obyčejnými lidmi jsou ale vnímány přinejmenším s odstupem.

Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.

Claymore se odehrává v několika časových rovinách a v podstatě sleduje vztahy mezi hlavními hrdinkami a lidmi.

anglický překlad najdete na onemanga.com a mangafox.com

______________________________________________________________

Nerada sama sebe hodnotím, protože to co si o sobě často myslíme,
ne vždy bývá pravdou.

5
Průměr: 5 (4 hlasy)