SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
School Rumble

název: School Rumble
orig. název: スクールランブル
autor: Kobayashi Jin
rok vydání: 2003
žánr: romantická komedie, školní život,
Nakladatelství: Kodansha
stav: eng: dokončeno

Popis:

Tenma Tsukamoto je potrhlá holka, která v ničem nevyniká, ale má hodně přátel. Studuje druhým rokem na střední škole a stejně jako ostatní dívky v jejím věku začíná poznávat lásku. Zamiluje se do podivína Karasumy a snaží se mu všemožnými metodami vyznat své city. Kenji Harima, obávaný školní delikvent, se přitom zblázní do Tenmy. Bohužel s vyznáním má stejné problémy. Nechápavost a zabedněnost Tenmy a Kenjiho vede k mnoha humorným nedorozuměním.

Zajímavost:

* Zajímavostí je, že autor Jin Kobayashi se vzhledově podobá Harimovi Kenjimu, který také sám sebe kreslí ve své manze.

* Příjmení "Tsukamoto" a křestní jméno "Tenma" jsou jména železničních stanic blízko Osaky.

[i]Hlavní postavy:

- Tenma Tsukamoto: Dívčí protagonistka má na druhou stranu slabost pro podivína Oojiho Karasumu. Je malá a na svůj věk dětinská. Častokrát si ji ostatní představují jako mladší sestru Yakumo, i když tomu tak není. Poznávacím znamením jsou dva copánky, pohybující se podle její nálady. Podobně jako Harima leckdy špatně chápe i jasné situace. Přezevše je to dobrosdrdečná přátelská dívka.

- Oji Karasuma: Milostný objekt Tenmy, často zobrazován jako výstřední podivín s kamenným obličejem bez emocí. Má podivné zvyky. Jí rád kari. V příběhu si počíná jako hráč pokru sledující ostatní, jeho zásahy jsou skryté a nejasné.

- Kenji Harima:[/i] Mužský protagonista, delikvent se slabostí pro Tenmu. Jen málo lidí se mu vyrovná v boji na blízko, dokáže komunikovat se zvířaty. Jeho hlavní cílem je vyznat Tenmě lásku přesto, že tuší, že k němu nic necití. Avšak díky jeho dedukčním schopnostem si mnohokrát vysvětlí opak.

vedlejší postavy:

- Yakumo Tsukamoto: Stydlivá sestra Tenmy
- Eri Sawachika: Jedna z mnoha kamarádek Tenmy
- Mikoto Suō: Kamarádka Tenmy
- Akira Takano: Další kamarádka Tenmy
- Haruki Hanai: Třídní referent 2-C bere velmi vážně veškeré své činnosti a snaží se držet třídu v lati.

4.75
Průměr: 4.8 (4 hlasy)