SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Elfen Lied

název: Elfen Lied
originální název: エルフェンリート
autor/ka: OKAMOTO Lynn
žánr: akční, drama, ecchi, romantika, seinen, tragédie, věková hranice
stav: kompletní

Nevhodné do 18 let!

Popis:

Příběh nás zavádí do tajného vládního komplexu laboratoří. Zde je uvězněn Diclonius, zmutovaný člověk, který byl vyvolen Bohem a může se stát hrozbou pro lidstvo. Tento tvor má podobu mladé dívky a díky šestému smyslu je schopen telekineze. Je jen otázkou času, kdy unikne.Elfen Lied je velmi rozporuplná manga. Na jedné straně je tu hromada krve, na druhé straně se mezi tou krví prochází nahá dívka. Nic tady není černobílé.

Kladné postavy nejsou tak bezúhoné jak se zdají, záporné mohou mít ke svému chování dobrý důvod.
Dobře je to vidět třeba na Lucy. Lucy není jen pachatel, je to také oběť.
Oběť lidské krutosti a nepochopení, v lepším případě pouze lhostejnosti.

Děj začal tím, že z tajného podzemního výzkumného institutu nedaleko Kamakura utekla Lucy, příslušník rodu diclonius. Diclonii jsou novým vývojovým stupněm listva, od obyčejných lidí se liší dvěma malými rohy na hlavě a růžovými až fialovými vlasy – a také schopností ovládat neviditelné telepatické ruce, „vektory“, které se pohybují rychlostí myšlenky a disponují obrovskou silou. Lucy se z laborky podaří uprchnout i když je málem zabita sniperem, jehož střela ji srazí z útesu do moře. Na své pětiminutové cestě k východu bez viditelných potíží zmasakrovala dvaadvacet ozbrojených členů stráže a sekretářku.
Druhý den se probere na pláži, kde ji čistě náhodou najde Kouta a jeho sestřenice Yuka.Lucy (nebo Nyuu, jak chcete) je stále na útěku a vypravují se ji hledat vojáci i další dicloniové, aby ji přivedli zpátky. Navíc vždy, když se Nyuu uhodí do hlavy, stane se z ní opět Lucy, a nikdo nemůže říct, co provede svým zachráncům.
Lucy je považována za jednoho z nejnebezpečnějších dicloniů a tak je na její likvidaci vysláno speciální komando a především další diclonius Nana.

Můžete si přečíst na mangafox.com

Pár dílů česky na manga-fan.net

5
Průměr: 5 (5 hlasů)