SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Hyuuga Neji

Hyūga Neji - 日向ネジ:


jméno v originále: テンテン
datum narození: 3. července
ve znamení: Blíženci
krevní skupina: O
karma: neutrální
národnost: Konoha
věk: 13-14 (Naruto) / 16-18 (Naruto Shippuden)
výška: 159.2-160.1 cm(Naruto) / 172.1 cm (Naruto Shippuden)
váha: 45.8-46.8 kg(Naruto) / 54.2 kg (Naruto Shippuden)
příbuzní: Hizashi Hyūga (otec),Hyūga Elder (děda),Hiashi Hyūga (strýc), Hanabi Hyūga (sestřenice), Hinata Hyūga (sestřenice)
postavení: Genin (naruto) / Jōnin (naruto shippuden), Tým Gai, Hyuuga klan, aliance shinobi, mrtev
vlasy: Dlouhé, hnědé, stáhnuté dozadu gumičkou (Naruto) / rozpuštěné (Naruto Shippuden)
oči: bílé, typické pro Hyuuga klan
Vrozená schopnost: Kekkei Genkai - Byakugan
osobnost: vážná, inteligentní
záliby: meditace
ninja registrační číslo: 012587
japponský dabér: Keiko Nemoto (Naruto) / Kōichi Tōchika (Naruto Shippuden)
americký dabér: Wendee Lee (Naruto) / Steve Staley (Naruto Shippuden)Popis:


Hyuuga Neji je Geninem, který dokončil akademii o rok dříve než Naruto a byl považován za číslo jedna mezi nováčky. Je také považován za nejsilnějšího a nejtalentovanějšího ninju ze všech Geninů, kteří podstoupili Chuuninskou zkoušku společně s Narutem. Také je jeden z nejsilnějších členů klanu i přestože se narodil ve vedlejší rodině. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem, o kterém vlastníci Byakuganu nic netuší.


Přestože byl Neji považován za silného génia, nikdy se nemohl stát vůdcem klanu, protože se narodil ve vedlejší rodině, a né v hlavní rodině. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi-dvojčeti, Hyuuga Hiashi. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které plynou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal a sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu tak se i on sám zatvrdil a začal nenávidět hlavní rodinu. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Jelikož Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky svého bratra aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny. O chvilku později tuto pečeť má i sám Neji.
Když Neji dokončil akademii a stal se geninem, Hokage ho přiřadil do týmu s Rock Leem, Tenten a jejich učitelem Maito Gaiem. Neji a Lee mezi sebou soupeří. Není to jako rivalita mezi Gaiem a Kakashim, protože tato rivalita vychází hlavně od Leeho. Lee(který nemůže používat ani genjutsu ani ninjutsu), chce porazit geniálního Nejiho svou tvrdou prací a stát se dobrým ninjou. Ale Neji ho vždy porazí a tvrdí, že s osudem nelze bojovat. Avšak po té, co Nejiho porazil Naruto v Chuuninské zkoušce, změnil Neji svůj názor. Leeho nakonec uznal, stejně tak i uznal Naruta a jeho slova, že osud není přesně určen. Po Chuuninské zkoušce se Neji zotavuje v nemocnici. Zde se také dozví pravdu od svého strýce.
Poté, po jisté době a setkáním s Narutem začal Neji pomalu věřit, že člověk může změnit svůj osud a sama sebe.Zajímavosti / Schopnosti / Techniky:


ZAJÍMAVOSTI:
Akademii dokončil ve 13(o rok dříve než Naruto) a Joninem se stal v 15.
- Nejiho Byakugan je opravdu skvělý.
- V shippuden vypadá jako většina postav trochu jinak a také zesílil.


VÝZNAM JMÉNA:
Jeho jméno znamená buď závit nebo spirála, což je nejspíš odkaz na jeho techniku Kaiten (Vír proroctví).


ZBRANĚ A SCHOPNOSTI::
Díky svému Byakuganu může Neji vidět proud chakry v těle ostatních. Je nejenom dobrý v obraně, ale i v útoku přiněmž dokáže protivníkovy zablokovat chakrové body a doslova mu tak "vyrazí dech".


TECHNIKY:
Byakugan (Pohled v rozsahu 360°)
Juuken (Vznešená pěst)
Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví)
Hakke Rokujuyon Shou (64 úderů),
Hakke Kuushou (Prázdná dlaň),
Hakke Hyaku Nijuuha Shou (128 úderů)
Henge no Jutsu (Přeměna)
Hakkeshou Dai Kaiten (Obrovský vír proroctví)
Hakke Sanbyaku Rokujuuisshiki (Styl 361 ran)Spoiler!!:5
Průměr: 5 (2 hlasy)