SLEDOVÁNÍ A STAHOVÁNÍ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH
JE UMOŽNĚNO POUZE PŘIHLÁŠENÝM UŽIVATELŮM!V případě, že vám naše skrývací lišty s obsahy nefungují, zkontrolujte, zda-li jste přihlášeni.


Děkujeme za přečtení.
Sabaku no Gaara

Sabaku no Gaara - 砂の我愛羅:


jméno v originále: 砂瀑の我愛羅
datum narození: 19.ledna
krevní skupina: AB
pohlaví: muž
karma: záporná (Naruto) / kladná (Naruto Shippuden), Jinchūriki (Shukaku - jednoocasý)
národnost: písečná země
věk: 12-13 (Naruto) / 15-17 (Naruto Shippuden)
výška: 146.1 cm-148.1 cm (Naruto) / 166.1 cm (Naruto Shippuden) / 172.5 cm (ve filmech)
váha: 39 kg-40.2 kg (Naruto) / 50.9 kg (Naruto Shippuden)
příbuzní: Karura(matka), Yondaime Rasa Kazekage(otec), Temari(starší sestra), Kankuro(starší bratr), Yashamaru(strýc), Shikadai Nara (synovec), Shinki (adoptivní syn)
postavení: Kazekage, vrchní generál spojeneckých sil shinobi, syn Yondaime Kazekage, velitel čtvrté divize
tým: Tým Baki
vlasy: krátké, rudé, střapaté vlasy
oči: zelené
osobnost: zahořklá (Naruto), přátelská (Naruto Shippuden)
manga: volume # 4, Naruto Kapitola # 35
anime: Naruto epizoda # 20
film: Naruto the Movie: Legend of the Stone of Gelel, Boruto: Naruto the Movie, Naruto Shippuden Movie 7 - The Last
hra: Naruto: Ninja Council
novela: Kakashi Hiden: Lightning in the Icy Sky
OVA: Hidden Leaf Village Grand Sports Festival!
japponský dabér: Akira Ishida
americký dabér: Liam O'BrienPopis:


Gaara je jedním z nejsilnějších shinobi ze Skryté Písečné, který měl velmi krutou minulost. Ještě předtím, než se Gaara narodil, byla Písečná vesnice velice oslabena. Tehdy nepanoval mezi jednotlivými národy mír, a proto Kazekage vesnice nařídil starcům, aby do Garry zapečetili jednoocasého písečného démona Shukaka (守鶴). Z Gaary se stává Jinchuuriki, ze kterého chtěla vesnice učinit ultimátní zbraň na svou ochranu. Na rozdíl od Naruta, byl Shukaku do Gaary zapečetěn ještě před narozením. Démon uvnitř Gaary mu nedovoluje usnout, protože ve spánku by zničil ("sežral") jeho osobnost. Proto Gaara nikdy nespí, pokud ovšem nechce použít své speciální Jutsu, kdy Shukaku přebere všechnu iniciativitu a přemění se do konečné fáze své podoby.
Po porodu Gaarova matka zemřela. Těsně před tím však proklela vesnici doufajíc, že Gaara její smrt pomstí. (Kurara nenáviděla vesnici za to, že ji a jejího syna použily jako experiment a oběť pro zbraň).Zároveň přísahala, že Gaaru bude ochraňovat až do konce jeho života.


ŽIVOT:
Když byl Gaara malý, lidé z vesnice se ho báli a nenáviděli ho stejně jako Naruta, považovali ho za monstrum. Několikrát se ho i pokusily zabít, (vždy na příkaz jeho otce, který jej shledal za nepoužitelný experiment)ale nikdo neuspěl. Gaarovým opatrovníkem se stává jeho strýc (bratr Kurary) Yashamaru. Ten je jediný, kdo se Gaary nebojí a vychovává jej s vědomím, že je to syn jeho milované sestry. Později Kazekage nařizuje Yashamarovi, aby Gaaru zabil. To se nezdaří a Yashamaru umírá stejně jako jeho předchůdci. Těsně před tím mu Yashamaru řekl, že ho nikdy neměl rád, stejně jako jeho matka, ke které Gaara vzhlížel. To ovšem nebyla pravda. O několik let později se Gaara dozvídá, že Yashamara měl za úkol zjistit zda dokáže rozběsnit Shukaku. Proto musel dohnat Gaaru na pokraj šílenství tím, že lhal o svých a Kurařiných pocitech. Ve skutečnosti Yashamaru ne-nenávidí Gaaru, ale jeho otce, jelikož on může za to, že do jeho nenarozeného synovce byl zapečetěn jednoocasý, což zapříčinilo smrt Kurary, která svého syna hluboce milovala. Proto Gaaru neochraňuje pouze Shukaku, ale i jeho matka,jejíž vůle přežívá v písku.


Po smrti Yashamary si nechává vyrýt pískem na čelo kanji: znak láska (愛) . Nechtěné a nemilované dítě vyrůstá v chlapce, který nenávidí svět, a stejně tak i lidi. Došel k závěru, že žije pouze pro to, aby zabíjel ostatní a tím potvrdil svou existenci. Také začal milovat jen sám sebe (o čem svědčí vyrytý znak na čele) a ochraňovat pouze sebe.


Poprvé se s Narutem potkává na Chuuninské zkoušce, ve svých dvanácti letech. Tehdy si byl jist, že ho nikdo nepochopí ani neporazí. Myslel si, že neexistuje nikdo, kdo by ho mohl milovat, uznávat a brát za sobě rovného. Gaara si po souboji s Narutem (který je také Jinchuuriki, a který našel sílu a odhodlání ve svých přátelích) uvědomil, že život nespočívám pouze v "miluj jen sám sebe", ale také v tom, milovat ostatní, ochraňovat je a sdílet jejich bolest. Sám později přiznává svému bratrovi, že díky své změně osobnosti a jinému pohledu na svět vděčí právě Narutovi, který se stal jeho prvním přítelem.


OSOBNOST:
Gaara byl během prvních roků svého života neuvěřitelně laskaví, můžeme ho vidět jako laskavé dítě s hnědým plyšovým medvědem v náruči. Přestože jím většina vesničanů pohrdala, byl schopen vytrvat a překonat vše špatné díky lásce, kterou cítil ze strany své mrtvé matky a strýce. Jeho otec věřil, že právě tyto jeho jemné stránky mu brání v jeho rozvoji, a tak nařídil Yashamaru, aby se pokusil Gaaru zabít, a pokud se mu to nepodaří fyzicky, měl ho zabít psychicky. A to se mu podařilo, protože oné osudné noci se Gaara přestal snažit navázat jakýkoliv kontakt s ostatními a soustředil se převážně sám na sebe, poháněn vlastními potřebami a přáními.


Během následujících let se Gaara stává nechvalně známým jako "Gaara písečného vodopádu", který se zdá navenek klidným, avšak opak je pravdou. Je hluboce nevyrovnaný a nestálý, nezajímá se o milosrdenství ostatních a v určitých situacích doslova prahne po smrti. Za jeho chování může jak samotný Shukaku (který k němu promlouvá, podporuje každé náznaky násilí a mučí Gaaru hrozbami, že ho pohltí pokud usne), tak i samotná nenávist Gaary vůči lidem, které považuje za hrozbu své vlastní existence. Zabíjel kohokoliv, o kom si myslel, že jeho život může ohrozit, kohokoliv kdo se zdál mu rovnocenný, kohokoliv, kdo ho štval či se mu jakýmkoliv způsobem připletl do cesty. Pokrevní vztahy pro něj nehráli žádnou roli, takže i Kankuro a Temari si museli dávat pozor na své chování, protože kdyby Gaaru naštvali, klidně by je zabil.


Gaarova a Narutova minulost je stejná, oba dva jsou Jinchuuriki, oba vyrůstali bez lásky rodičů, oba byli nenáviděni. Avšak Gaara se vzdal jakýchkoliv snah o navázání kontaktu, Naruto se dál snaží o uznání nejen svých spolužáků, ale i o uznání celé vesnice. Po jejich společném souboji bere Gaara svou porážku jako důkaz, že jeho volby byly špatné a že své snahy vzdal příliš rychle. Od této chvíle se snaží Gaara napodobovat Naruta, zlepšovat své vztahy se sourozenci, najít si kamarády ve vesnici... Našel si smysl svého života a našel něco, co chce ochraňovat i za cenu svého vlastního života. Dokonce si zlepšil svůj vztah s Shukaku, kterému byl vděčný za všechno špatné co musel vydržet, protože právě díky němu dostal příležitost seznámit se s Narutem.


Z genina se stane Kazekage vesnice, což signalizuje jeho úspěch ve změně jeho životního stylu. Gaara je mnohem moudřejší a vyspělejší než většina jeho vrstevníků díky roli Kazekageko a zodpovědnosti, kterou s sebou tato funkce nese. Dokonce odpustil otci a jeho vražedným útokům na svou osobu, získal nový pohled na svět a zaměřil se na ochranu a renovaci Skryté Písečné. Stejně jako v Konoze, i v Písečné jsou reformy pomalé, ale Gaara vytrvává a je odhodlán se nevzdat. Pomalu ale jistě se přibližoval k srdcím vesničanů, při čemž si ho valná většina nakonec oblíbila. Stejně jako Naruto si nyní i Gaara přeje pro svět mír a vzájemnou spolupráci všech Kage. Gaara věří v odpuštění minulých rozdílů a konfliktů, opouští zastaralé pojmy "cti", které podporují pouze izolaci a slouží pro účely ochrany své osoby.
Gaara se cítí dlužný Narutovi za to, jak významně se od svého setkání díky němu změnil. Považuje ho za svého nejbližšího a prvního přítele. Gaara se Čtvrté světové války Shinobi účastní nejen proto, že věří, že Akatsuki musí být zastaveni, ale také díky tomu, že může udržet Naruta v bezpečí. Gaara toužil ochránit Naruta i za cenu toho, že bude muset jednat proti Narutovým přáním: ví, že Naruto by se chtěl podílet na čtvrté světové válce Shinobi, aby ochránil své blízké, ale cítí, že by byl Naruto ve větším bezpečí, kdyby mu to bylo zakázáno. Stejně jako předtím si však díky Narutovi a jeho touze ochraňovat své přátele uvědomí, že udělal chybu ve svém úsudku a nechá Naruta zapojit se do války. Gaarova slova jsou ne vždy přesvědčují a správná, ale je schopen se soustředit na své cíle a nakonec jich dosáhnout.Zajímavosti / Schopnosti / Techniky:

 • na levé straně čela má vytetovaný znak "láska"
 • nemá obočí a kolem očí má černé kruhy
 • akademii dokončil ve 12ti a Chuuninem se stal ve 14
 • na zádech nosí tykev s pískem z jeho rodné vesnice, který je nasáklý krví lidí, jež zabil a jeho vlastní chakrouVZHLED:
Gaara má světlou kůži, zelené oči a krátké vlasy, které má rozježené. V dospělosti má své vlasy uhlazené a sčesané na pravý bok. Chybí mu obočí a panenky, kvůli čemuž si z něho občas utahují. Kolem očí má výrazné tmavé kruhy jako tanuki, které mají symbolizovat nespavost. Nad levým okem má znak láska. Během druhé série ho ženy a dívky z Písečné vesnice začnou považovat za velice krásného a přitažlivého muže.
V 1. sérii nosí černé kalhoty a černé triko s krátkým rukávem, přes které nosí dlouhý, bílý šátek. V pozdějších dílech oblečení vyměnil za červenohnědé. V Shippudenu vyrostl a začal nosit tmavé kalhoty s šedými přezkami a dlouhý, karmínový kabát s dlouhým rukávem. Přes levé rameno nosí šedou vestu, která zároveň drží jeho tykev. Okolo pasu má dva šedé pásky a vždy nosí černé sandále, které jsou typické pro Písečnou vesnici. Také ho lze zahlédnout v Kazekage plášti- modrý hábit, sahající až po zem, s bílím šátkem kolem krku. V The Last: Naruto the Movie, Gaara nosí karmínové tričko s dlouhým rukávem s několika knoflíky a kalhoty, které odpovídají barvě košile. Také nosí hnědý pás a menší tykev s pískem, která je připnutá na levém boku.SCHOPNOSTI:
Chakra a fyzická zdatnost: Gaara má velké rezervy silné chakry,což Akamaru rozpozná ještě před tím, než Gaara provedl jakoukoli techniku. Jeho rezerva chakry je způsobena částečně proto, že je Jinchuuriki, ale i poté, co je Shukaku odstraněn z jeho těla žádný zřetelný rozdíl v jeho výkonu nezpozorujeme. V bitvě má Gaara tendenci zůstat daleko od svých oponentů a zřídka kdy využívá taijutsu. V anime to uznává jako nedostatek, a proto trénuje se Širou, aby zlepšil své schopnosti. V filmu Boruto: Naruto the Movie, Kinshiki Ōtsutsuki považuje Gaarovo taijutsu za rovnocenné s Naruto Uzumakim, Sasuke Uchihou a Daruiim, že jejich dovednosti v tomto konkrétním bojovém stylu jsou "prvotřídní".


Ninjutsu: Jeho přírodní živly zahrnují zemi, blesk a propouštění větru, jež se často mísí s pískem, aby zvýšil rychlost a oblast pokrytí. V "Gaara Hiden" je ukázáno, že Gaara zdědilkekkei genkai: Magnet Release od svého otce. Využíváním této schopnosti se při bitvách vyhýbá, aby jej mohl mít jako poslední možnost. Využívá Magnet Release ke zvýšení hustoty své chakry a písku, čímž posiluje obranu.


Manipulace písku: Gaara s sebou nosí písek všude, který uschovává v tykvi. Samotná tykev je vyrobena z písku. Tento písek je naplněn jeho vlastní chakrou, což mi napomáhá jej ovládat rychleji a přesněji. Pokud potřebuje v souboji více písku, může si ho vzít z okolí, nebo použije písek z rozkladu minerálů v zemi, aby jej přetvořil na svůj vlastní. Tento písek vyžaduje větší množství chakry, protože se s ním hůře manipuluje. I po odstranění Shukaku z jeho těla je Gaara stále schopný kontrolovat neuvěřitelné množství písku. V bitvách má Gaara tendenci udržovat si od svého soupeře určitou vzdálenost. Jeho bojový styl měl určitý vzorec: polapit a znehybnit cíl (např. technika Sand Binding Coffin) a poté rozdrtit všechny části těla (např. technika Sand Waterfall Funeral). Pokud se jeho soupeři podaří dostat do Gaarova osobního prostoru, kolem jeho těla se automaticky vytvoří písečný štít. Gaarův písek je nesmírně efektivní v udržování ho v bezpečí, díky čemuž si získá další přezdívku "absolutní obrana", a dovolí Gaarovi žít několik let bez jediného zranění. V dospělosti se Gaarova písečná obrana zvýší do takového množství, že je schopná pohltit útoky na takové úrovni, které nedokázal odrazit ani Uchiha Sasuke pomocí svého Susanoo.
Gaara může svůj písek měnit do různých tvarů, roztahovat ho či zpevňovat. Během Deidarova útoku využil písku k vytvoření štítu nad celou vesnicí. Jeho písek mu i ostatním dovoluje létat ve vzduchu, vytváření pískových klonů, třetí oko pro průzkum, metoda snímání skrytých cílů a mnoho dalších. Během čtvrté velké války Shinobi používá techniku Desert Layered Imperial Funeral Seal (vrstvenou imperiální pohřební pečeť) k tomu, aby zastavil útoky a postup reinkarnovaných protivníků.
Stejně jako ostatní Jinchuuriki i Gaara dokáže využívat sílu Shukaku, ať už částečně, či úplně. Zatímco ostatní Jinchuuriki své Bijuu podoby dosáhnou pomocí uvolnění velkého množství chakry, Gaara tak činí pomocí vrstvením písku na své tělo. Buď mění jen části svého těla (končetiny / objevení ocasu) ne verze Shukaku, nebo se promění celý v podobu Shukaku. Čím víc se jeho tělo mění, tím víc se zvyšuje jeho rychlost a síla.


TECHNIKY:

 • Daisan no Me - Třetí oko
 • Fuuton: Mugen Sajin Daitoppa - Vítr: Nekonečná prudká písečná bouře
 • Gokusa Maisou - Písečné vězeňské pohřbení
 • Kuusa Bouheki - Vzdušná písečná obranná stěna
 • Ryuusa Bakuryuu - Pouštní lavina
 • Sabaku Taisou - Císařský pouštní pohřeb
 • Sabaku Fuyuu - Pouštní písek
 • Sabaku Kyuu - Pouštní rakev
 • Sabaku Sousou - Pouštní pohřeb
 • Sabaku Rou - Písečné vězeňí
 • Saikou Zettai Bougyo: Shukaku no Tate - Ultimátní absolutní obrana: Štít Shukaku
 • Saikou Zettai Bougyo: Shukaku no Houkou - Ultimátní absolutní útok: Shukakův oštěp
  • Shunshin no Jutsu - Technika problesknutí těla
  • Suna no Tate - Pouštní štít (Gaarova hlavní obrana, i proti jeho vůli)
  • Suna no Yoroi - Písečné brnění
  • Suna no Mayu - Písečná koule
  • Suna Raishin - Hromový bůh písku
  • Suna Shigure - Déšť písku
  • Suna Shuriken - Písečný shuriken
  • Tanuki Neiri no Jutsu - Technika vynuceného spánku (tehdy se probudí opravdový Skukaku)
  • Suna Bunshin no Jutsu - Technika písečného klonu
Spoiler!!:

5
Průměr: 5 (5 hlasů)